Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Mała łazienka idzie najczęściej w parze z małym mieszkaniem i co za tym idzie na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty tak by wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Pralka we wnętrzu nie musi psuć efektu wizualnego. Dysponujemy licznymi rozwiązaniami, dzięki którym wkomponujemy niezbędny sprzęt w każdą przestrzeń. Jeśli czeka Cię remont łazienki to nasze rady podpowiedzą Ci jak urządzić małą łazienkę z pralką.

Pralka ukryta w zabudowie

Rozwiązanie idealne dla wszystkich estetów oraz tych, którzy mają do ukrycia coś więcej niż tylko pralkę. Pozwala na zachowanie w łazience idealnego porządku, współgra z minimalistycznymi wnętrzami i potrafi wyglądać zaskakująco gustownie.

Ukrycie pralki w zabudowie wymaga najczęściej stworzonego wcześniej planu i większych nakładów finansowych niż w innych przypadkach. Prawdopodobnie niezbędna będzie pomoc stolarza, który wykona mebel pod konkretne wymiary, tak by efektywnie wykorzystać przestrzeń w małej łazience. Nierzadko okazuje się to niemożliwe ze względu na skomplikowany układ pomieszczenia.

Dzięki systemowi schowków i szafek ukrytych za eleganckimi frontami możemy umieścić w niej nie tylko pralkę, ale także suszarkę (często stawiane jedna na drugiej), kosz na bieliznę i wszystkie niezbędne środki czystości czy ręczniki. Ten zabieg sprawi, że łazienka pozostanie przestronna i elegancka. Montując drzwi przesuwne, za którymi schowamy niezbędny sprzęt warto pokryć je lustrem. Jeśli posiadamy płytki podłogowe w jasnych barwach to zabieg ten sprawi, że wnętrze wyda się większe niż w rzeczywistości.

Pralka schowana w szafce podumywalkowej

Posiadacze łazienek mikroskopijnych rozmiarów wcale nie muszą rezygnować z pralki. Nawet jeśli nie ma w niej miejsca na zabudowę meblową sporych rozmiarów. Rozwiązaniem jest ukrycie sprzętu AGD pod blatem umywalkowym za frontem szafki. Szafka podumywalkowa choć niepozorna skrywa w sobie ogromny potencjał. Nie tylko ukryje to co potrzeba, ale przy okazji wygląda elegancko. Pamiętaj jednak by możliwe było otwarcie drzwiczek pralki zamontowanej we wnętrzu. Nikt przecież nie lubi dodatkowych problemów podczas robienia prania.

Czasem pralka jest na tyle duża, że niemożliwe jest zamontowanie umywalki wpuszczanej blat, która zabierze dodatkową przestrzeń w szafce. Warto więc wybrać niezwykle gustowną umywalkę nablatową, która pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca do przechowywania niezbędnych utensyliów. Ekstrawaganckie płytki do kuchni czy łazienki w połączeniu z ciekawie zaprojektowaną umywalka robią doskonałe wrażenie przykuwając wzrok i odciągając go od rzeczy, które chcemy ukryć przed spojrzeniami.

Pralka wyeksponowana we wnętrzu

Aranżacje współczesnych łazienek bywają tak zaskakujące, że wymyślny i ekstrawagancki design sprzętu AGD idealnie pasuje do ich wnętrz. Wyeksponowana pralka idealnie pasuje do wnętrz ultra nowoczesnych wręcz futurystycznych, a także tych minimalistycznych, w których pragniemy podkreślić rolę wnętrza i jego funkcje. Zadbajcie o to by wygląd sprzętu współgrał z całokształtem.

Wielu projektantów wnętrz próbuje odwrócić uwagę od bębna pralki za sprawą wyrazistych rozwiązań estetycznych. Szaleją z kolorami ścian, ceramiką o ciekawym kształcie czy fakturze. Ozdabiają wnętrze oświetleniem i niebanalną armaturą.

źródło: artykuł partnera 

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
styczeń 11, 2024

Spotkanie partnerstwa gmin „Północ Województwa Lubuskiego Zawsze Razem” w Dobiegniewie

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Spotkanie odbyło się w środę, 10 stycznia 2024 r. w Dobiegniewie. Marszałek województwa lubuskiego Marcin…
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
maj 13, 2024

Łucznik Strzelce Kraj. lepszy od Przytocznej. LZS Bobrówko wygrywa w Kłodawie | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik pokonał drużynę Zjednoczeni Przytoczna i pewnie zmierza do okręgówki. LZS Bobrówko pokonało GKP Kłodawa.
luty 07, 2024

Szanse na awans / spadki 1 liga

in Sport

by /Materiał zewnętrzny/

Piłka nożna w Polsce jest taką dyscypliną sportową, która rozgrywana jest w systemie jesień-wiosna. Oznacza…
listopad 05, 2023

Łucznik pewnie pokonał Górki Noteckie! LZS Bobrówko wysoko przegrywa | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik Strzelce Krajeńskie wrócił na zwycięską ścieżkę i pewnie pokonał na własnym stadionie Górki Noteckie.…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…