USUS

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Praca zdalna jest coraz chętniej wybierana zarówno przez gorzowskich pracowników, jak i przez lokalnych pracodawców. Dla tych pierwszych oznacza możliwość oszczędzania czasu przeznaczonego na codzienny dojazd do pracy oraz związanych z tym kosztów. Dla drugich to szansa na zmniejszenie zużycia mediów czy nawet na zrezygnowanie z wynajmu części pomieszczeń biurowych, a także większa szansa na znalezienie właściwych pracowników z dowolnego regionu Polski.

Również praca hybrydowa cieszy się powodzeniem, z podobnych powodów. Jakie są plusy i minusy takiego trybu pracy? Czy w Gorzowie można znaleźć dobrą pracę zdalną lub hybrydową i czy to właściwa opcja dla mieszkańców Strzelców Krajeńskich?

Czy jesteś gotów do wykonywania pracy zdalnej?

Na początku warto zastanowić się, czy wiesz, z czym związana jest praca zdalna lub hybrydowa. Przede wszystkim musisz posiadać w domu odpowiednie narzędzia: osobne pomieszczenie, w którym będziesz mógł bez problemu wykonywać swoje obowiązki, ergonomiczne biurko i krzesło, dostosowane do wielogodzinnego użytkowania, a także szybki Internet.

Ważne są również cechy osobiste: do pracy zdalnej nadają się osoby doskonale zorganizowane, umiejące samodzielnie zarządzać swoim czasem pracy. Nie jest to również tryb odpowiedni dla ekstrawertyka, który dla dobrego samopoczucia potrzebuje nieustannego kontaktu z ludźmi.

Korzyści z pracy zdalnej lub hybrydowej

Główną korzyścią pracy w trybie zdalnym lub hybrydowym, jest związana z nią oszczędność – tak czasu, jak i pieniędzy. Czasu – ponieważ nie musisz wsiadać w samochód czy autobus i stać w korkach dwa razy dziennie, jak również specjalnie przygotowywać się do wyjścia (ubieranie się czy makijaż bywają czasochłonne). Pieniędzy – ponieważ nie płacisz za benzynę czy za bilet (albo płacisz, ale nie tak dużo – w przypadku pracy hybrydowej, gdy część czasu pracy spędzasz w biurze a część w domu).

Ponadto praca zdalna daje ci większą elastyczność – często jest możliwość wyjścia w trakcie dnia w celu załatwienia spraw urzędowych czy odbycia wizyty lekarskiej, a brakujące godziny można po prostu odpracować później – nie trzeba specjalnie w tym celu brać urlopu, o ile taką opcję umożliwi nam pracodawca.

Wyzwania i trudności związane z pracą zdalną

Oczywiście wszystko ma swoje dobre i złe strony. W licznych badaniach prowadzonych nad pracą zdalną, osoby ją wykonujące wskazywały na poczucie izolacji jako jeden z głównych problemów, jakich doświadczali podczas home office. Brak interakcji z zespołem oznacza rozluźnienie relacji międzyludzkich – a przecież to właśnie w miejscu pracy nawiązujemy większość przyjaźni. Przedłużająca się praca zdalna grozi więc samotnością.

Przeszkadzać może również brak wyznaczonego miejsca do pracy – często pracownik dzieli swoją przestrzeń z innymi domownikami, a za biurko musi wystarczyć mu kuchenny stół czy inny, nieprzystosowany do tego celu mebel. Wiąże się to zarówno z dolegliwościami zdrowotnymi, wynikającymi z nieprawidłowej postawy, jak i z rosnącym poziomem frustracji.

Gdzie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim?

Mieszkasz w Strzelcach Krajeńskich i uważasz, że praca zdalna lub hybrydowa ma jednak więcej plusów lub minusów? Poszukaj jej wśród gorzowskich pracodawców na Gowork.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni filtr w wynikach wyszukiwania.

Co więcej, nie musisz ograniczać się do samego Gorzowa czy okolic – pracę zdalną bardzo często można wykonywać z dowolnego miejsca w kraju, a nawet na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Przeszukaj więc również oferty z całej Polski. Oczywiście nie dotyczy to pracy hybrydowej, która wymaga pokazywania się w biurze np. w określone dni tygodnia lub w systemie tydzień na tydzień.

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
styczeń 11, 2024

Spotkanie partnerstwa gmin „Północ Województwa Lubuskiego Zawsze Razem” w Dobiegniewie

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Spotkanie odbyło się w środę, 10 stycznia 2024 r. w Dobiegniewie. Marszałek województwa lubuskiego Marcin…
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
maj 13, 2024

Łucznik Strzelce Kraj. lepszy od Przytocznej. LZS Bobrówko wygrywa w Kłodawie | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik pokonał drużynę Zjednoczeni Przytoczna i pewnie zmierza do okręgówki. LZS Bobrówko pokonało GKP Kłodawa.
luty 07, 2024

Szanse na awans / spadki 1 liga

in Sport

by /Materiał zewnętrzny/

Piłka nożna w Polsce jest taką dyscypliną sportową, która rozgrywana jest w systemie jesień-wiosna. Oznacza…
listopad 05, 2023

Łucznik pewnie pokonał Górki Noteckie! LZS Bobrówko wysoko przegrywa | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik Strzelce Krajeńskie wrócił na zwycięską ścieżkę i pewnie pokonał na własnym stadionie Górki Noteckie.…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…