USUS

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Jak skutecznie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim i czemu warto się na to zdecydować?

Praca zdalna jest coraz chętniej wybierana zarówno przez gorzowskich pracowników, jak i przez lokalnych pracodawców. Dla tych pierwszych oznacza możliwość oszczędzania czasu przeznaczonego na codzienny dojazd do pracy oraz związanych z tym kosztów. Dla drugich to szansa na zmniejszenie zużycia mediów czy nawet na zrezygnowanie z wynajmu części pomieszczeń biurowych, a także większa szansa na znalezienie właściwych pracowników z dowolnego regionu Polski.

Również praca hybrydowa cieszy się powodzeniem, z podobnych powodów. Jakie są plusy i minusy takiego trybu pracy? Czy w Gorzowie można znaleźć dobrą pracę zdalną lub hybrydową i czy to właściwa opcja dla mieszkańców Strzelców Krajeńskich?

Czy jesteś gotów do wykonywania pracy zdalnej?

Na początku warto zastanowić się, czy wiesz, z czym związana jest praca zdalna lub hybrydowa. Przede wszystkim musisz posiadać w domu odpowiednie narzędzia: osobne pomieszczenie, w którym będziesz mógł bez problemu wykonywać swoje obowiązki, ergonomiczne biurko i krzesło, dostosowane do wielogodzinnego użytkowania, a także szybki Internet.

Ważne są również cechy osobiste: do pracy zdalnej nadają się osoby doskonale zorganizowane, umiejące samodzielnie zarządzać swoim czasem pracy. Nie jest to również tryb odpowiedni dla ekstrawertyka, który dla dobrego samopoczucia potrzebuje nieustannego kontaktu z ludźmi.

Korzyści z pracy zdalnej lub hybrydowej

Główną korzyścią pracy w trybie zdalnym lub hybrydowym, jest związana z nią oszczędność – tak czasu, jak i pieniędzy. Czasu – ponieważ nie musisz wsiadać w samochód czy autobus i stać w korkach dwa razy dziennie, jak również specjalnie przygotowywać się do wyjścia (ubieranie się czy makijaż bywają czasochłonne). Pieniędzy – ponieważ nie płacisz za benzynę czy za bilet (albo płacisz, ale nie tak dużo – w przypadku pracy hybrydowej, gdy część czasu pracy spędzasz w biurze a część w domu).

Ponadto praca zdalna daje ci większą elastyczność – często jest możliwość wyjścia w trakcie dnia w celu załatwienia spraw urzędowych czy odbycia wizyty lekarskiej, a brakujące godziny można po prostu odpracować później – nie trzeba specjalnie w tym celu brać urlopu, o ile taką opcję umożliwi nam pracodawca.

Wyzwania i trudności związane z pracą zdalną

Oczywiście wszystko ma swoje dobre i złe strony. W licznych badaniach prowadzonych nad pracą zdalną, osoby ją wykonujące wskazywały na poczucie izolacji jako jeden z głównych problemów, jakich doświadczali podczas home office. Brak interakcji z zespołem oznacza rozluźnienie relacji międzyludzkich – a przecież to właśnie w miejscu pracy nawiązujemy większość przyjaźni. Przedłużająca się praca zdalna grozi więc samotnością.

Przeszkadzać może również brak wyznaczonego miejsca do pracy – często pracownik dzieli swoją przestrzeń z innymi domownikami, a za biurko musi wystarczyć mu kuchenny stół czy inny, nieprzystosowany do tego celu mebel. Wiąże się to zarówno z dolegliwościami zdrowotnymi, wynikającymi z nieprawidłowej postawy, jak i z rosnącym poziomem frustracji.

Gdzie szukać pracy zdalnej lub hybrydowej w Gorzowie Wielkopolskim?

Mieszkasz w Strzelcach Krajeńskich i uważasz, że praca zdalna lub hybrydowa ma jednak więcej plusów lub minusów? Poszukaj jej wśród gorzowskich pracodawców na Gowork.pl. Wystarczy zaznaczyć odpowiedni filtr w wynikach wyszukiwania.

Co więcej, nie musisz ograniczać się do samego Gorzowa czy okolic – pracę zdalną bardzo często można wykonywać z dowolnego miejsca w kraju, a nawet na świecie – wystarczy dostęp do Internetu. Przeszukaj więc również oferty z całej Polski. Oczywiście nie dotyczy to pracy hybrydowej, która wymaga pokazywania się w biurze np. w określone dni tygodnia lub w systemie tydzień na tydzień.

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
kwiecień 26, 2023

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w powiecie strzelecko-drezdeneckim

in Lubuskie

by foto i źródło: lubuskie.pl,

Strzelce Kraj. były kolejnym miastem, które odwiedzili przedstawiciele zarządu województwa oraz departamentów funduszowych urzędu marszałkowskiego.…
maj 25, 2021

Samorząd wspiera lubuskie zabytki - pieniądze dla Parafii w Dobiegniewie i pałacu w Tucznie...

in Lubuskie

by źródło: lubuskie.pl | Materiał: Departament Infrastruktury Społecznej

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał wczoraj dwie umowy na prace remontowo-konserwatorskie. Pieniądze trafią m.in do Parafii…
marzec 31, 2021

42 804 490,14 zł dla województwa lubuskiego w ramach RFIL. Powiat i gm.Dobiegniew z dofinansowaniami...

in Lubuskie

by źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu! Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
czerwiec 04, 2023

LZS "Grupa Krok" Bobrówko rozbija Łucznika Strzelce Kraj. O awans będzie bardzo trudno...

in Sport

by źródło: 90 minut.pl, red.

Nie tak kibice Łucznika wyobrażali sobie niedzielne popołudnie. Walczący o awans Łucznik Strzelce Krajeńskie musiał…
maj 29, 2023

Czołówka nie traci punktów - walka o awans do okręgówki potrwa do ostatniej kolejki!

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Lubuszanin, Łucznik i LZS, czyli cała trójka, która walczy o awans do klasy okręgowej wygrała…
maj 21, 2023

Łucznik ogrywa Błękitnych Dobiegniew, LZS Bobrówko stracił punkty w Rąpinie... | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie pokonał na własnym stadionie zespół Błękitnych Dobiegniew i ciągle walczy awans do…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…