USUS

Złożenie dofinansowania na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej

Złożenie dofinansowania na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej

Dofinansowanie na otwarcie jednoosobowej działalności gospodarczej jest bezzwrotną zapomogą finansową, która jest udzielana podmiotom spełniającym szczególne wymogi i planującym otwarcie własnej działalności gospodarczej. Głównymi źródłami tych dotacji są zarówno programy unijne, jak i urzędy pracy.

Jakie warunki należy spełnić, aby otrzymać dofinansowanie dla JDG?

Dotacje z Urzędu Pracy można otrzymać poprzez zgłoszenie się osoby bezrobotnej do Urzędu Pracy i złożenie wskazanego wniosku. Podstawowymi warunkami związanymi z otrzymaniem dofinansowania z Urzędu Pracy są między innymi:

- wkład własny, nie jest on wymogiem, ale w praktyce urzędnicy często oceniają wyżej wnioskodawców, którzy wnieśli choć minimalną opłatę,

- wsparcie pomostowe nie jest udzielane, dlatego warto odłożyć własne pieniądze na pierwsze miesiące prowadzenia działalności gospodarczej,

- osoba starająca się o dotację nie może studiować dziennie na jakiejkolwiek uczelni,

- bezrobotny, który ubiega się o dofinansowanie dla JDG, nie mógł wcześniej pobierać podobnej formy zapomogi,

- od urzędu pracy zależy, jak długi okres od rejestracji osoby bezrobotnej jest wymagany do otrzymania dofinansowania dla JDG,

- warunki przyznawania dotacji różnią się w poszczególnych placówkach administracyjnych, każdy urząd może posiadać nieco inne warunki. dlatego najlepiej sprawdzić wymogi w najbliższym urzędzie.

Jak wygląda procedura przyznawania dofinansowania dla JDG? 

Procedura przyznawania dofinansowania dla JDG obejmuje na początku pozytywne rozpatrzenie wniosku, po czym następuje tydzień oczekiwania na podpisanie umowy z właściwym urzędem i wskazanymi poręczycielami. W tym czasie mogą być przydatne dodatkowe dokumenty, takie jak: certyfikaty, uprawnienia, zaświadczenia i ukończone kursy.

Ważne jest również wybranie odpowiedniej księgowej na tym etapie otwierania działalności gospodarczej. Ponocna może okazać się Ifirma, która oferuje spersonalizowaną księgowość dla JDG, którą można wybrać na podanej poniżej stronie internetowej: https://www.ifirma.pl/ksiegowosc-dla-jednoosobowych-dzialalnosci-gospodarczych.

Ile dofinansowania można dostać z Urzędu Pracy? 

Kwota dotacji z Urzędu Pracy zależy w głównej mierze od budżetu danego urzędu, który może rozdzielić między konkretne patenty. Powiedziane jest, że maksymalna kwota dotacji to sześciokrotność uśrednionego wynagrodzenia z sektora przedsiębiorstw. Dotacja musi być wykorzystana zgodnie z wymogami wniosku, a brak spełnienia warunków umowy skutkuje koniecznością zwrotu całej kwoty wraz z naliczonymi odsetkami. Co ważne, firma musi funkcjonować co najmniej 12 miesięcy w przeciwnym razie kwotę dofinansowania należy zwrócić. 

Wkład własny w dofinansowaniu dla JDG z Urzędu Pracy

Wkład własny nie jest zazwyczaj wymagany przez Urzędy Pracy, ale może być on mile widziany i może składać się nie tylko z pieniędzy, ale także z przedmiotów użytkowych niezbędnych dla działalności firmy - laptopy, komputery, telefony. Często Urząd Pracy podaje pułap procentowy wkładu firmy. 

Ogólnie przyjęto, że kwota na którą zostało wydane dofinansowanie powinna zostać wydana w ciągu 30 dni od momentu jej uzyskania. Wkład własny jest wtedy nie tylko powodem otrzymania dofinansowania, jest to też wygodne zabezpieczenie w razie trudności w pierwszych miesiącach działalności własnej firmy. 

Biznesplan kluczem do sukcesu

Dobrze przygotowany biznesplan jest istotnym elementem wniosku o dofinansowanie dla JDG. Może wpłynąć na wynik, zwiększając szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji dofinansowania. Ifirma również oferuje pomoc w tworzeniu biznesplanu firmy i radzi jak można go wykonać. szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: https://www.ifirma.pl/rejestracja-firmy 

Formy dofinansowania dla DG

Istnieją różne możliwości dofinansowania, takie jak refundacja kosztów związanych z wyposażeniem/doposażeniem miejsca pracy. Projekty dofinansowań dla JDG różnią się regionalnie, dlatego warto zorientować się, jakie możliwości są dostępne w naszej okolicy i czy spełniają potrzeby naszej firmy. Co ciekawe, prywatne firmy także mogą wygrać konkurs ogłoszony przez Wojewódzki Urząd Pracy i ogłaszać nabór do swoich projektów.

Jednak wniosek o dotację nie może być składany w dwóch różnych źródłach finansowania. Pozytywna procedura dofinansowania i rejestracja firmy to dwa kroki do sukcesu jednoosobowej działalności gospodarczej. Więcej informacji na temat inwestowania w siebie i zdobywania klientów można znaleźć na stronie: https://firmbee.com/pl/branze/sprzedaz.

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
styczeń 11, 2024

Spotkanie partnerstwa gmin „Północ Województwa Lubuskiego Zawsze Razem” w Dobiegniewie

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Spotkanie odbyło się w środę, 10 stycznia 2024 r. w Dobiegniewie. Marszałek województwa lubuskiego Marcin…
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
maj 13, 2024

Łucznik Strzelce Kraj. lepszy od Przytocznej. LZS Bobrówko wygrywa w Kłodawie | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik pokonał drużynę Zjednoczeni Przytoczna i pewnie zmierza do okręgówki. LZS Bobrówko pokonało GKP Kłodawa.
luty 07, 2024

Szanse na awans / spadki 1 liga

in Sport

by /Materiał zewnętrzny/

Piłka nożna w Polsce jest taką dyscypliną sportową, która rozgrywana jest w systemie jesień-wiosna. Oznacza…
listopad 05, 2023

Łucznik pewnie pokonał Górki Noteckie! LZS Bobrówko wysoko przegrywa | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik Strzelce Krajeńskie wrócił na zwycięską ścieżkę i pewnie pokonał na własnym stadionie Górki Noteckie.…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…