Jak urządzić małą łazienkę z pralką?

Mała łazienka idzie najczęściej w parze z małym mieszkaniem i co za tym idzie na niewielkiej przestrzeni musimy zmieścić wszystkie niezbędne sprzęty tak by wnętrze było nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Pralka we wnętrzu nie musi psuć efektu wizualnego. Dysponujemy licznymi rozwiązaniami, dzięki którym wkomponujemy niezbędny sprzęt w każdą przestrzeń. Jeśli czeka Cię remont łazienki to nasze rady podpowiedzą Ci jak urządzić małą łazienkę z pralką.

Pralka ukryta w zabudowie

Rozwiązanie idealne dla wszystkich estetów oraz tych, którzy mają do ukrycia coś więcej niż tylko pralkę. Pozwala na zachowanie w łazience idealnego porządku, współgra z minimalistycznymi wnętrzami i potrafi wyglądać zaskakująco gustownie.

Ukrycie pralki w zabudowie wymaga najczęściej stworzonego wcześniej planu i większych nakładów finansowych niż w innych przypadkach. Prawdopodobnie niezbędna będzie pomoc stolarza, który wykona mebel pod konkretne wymiary, tak by efektywnie wykorzystać przestrzeń w małej łazience. Nierzadko okazuje się to niemożliwe ze względu na skomplikowany układ pomieszczenia.

Dzięki systemowi schowków i szafek ukrytych za eleganckimi frontami możemy umieścić w niej nie tylko pralkę, ale także suszarkę (często stawiane jedna na drugiej), kosz na bieliznę i wszystkie niezbędne środki czystości czy ręczniki. Ten zabieg sprawi, że łazienka pozostanie przestronna i elegancka. Montując drzwi przesuwne, za którymi schowamy niezbędny sprzęt warto pokryć je lustrem. Jeśli posiadamy płytki podłogowe w jasnych barwach to zabieg ten sprawi, że wnętrze wyda się większe niż w rzeczywistości.

Pralka schowana w szafce podumywalkowej

Posiadacze łazienek mikroskopijnych rozmiarów wcale nie muszą rezygnować z pralki. Nawet jeśli nie ma w niej miejsca na zabudowę meblową sporych rozmiarów. Rozwiązaniem jest ukrycie sprzętu AGD pod blatem umywalkowym za frontem szafki. Szafka podumywalkowa choć niepozorna skrywa w sobie ogromny potencjał. Nie tylko ukryje to co potrzeba, ale przy okazji wygląda elegancko. Pamiętaj jednak by możliwe było otwarcie drzwiczek pralki zamontowanej we wnętrzu. Nikt przecież nie lubi dodatkowych problemów podczas robienia prania.

Czasem pralka jest na tyle duża, że niemożliwe jest zamontowanie umywalki wpuszczanej blat, która zabierze dodatkową przestrzeń w szafce. Warto więc wybrać niezwykle gustowną umywalkę nablatową, która pozwoli zaoszczędzić sporo miejsca do przechowywania niezbędnych utensyliów. Ekstrawaganckie płytki do kuchni czy łazienki w połączeniu z ciekawie zaprojektowaną umywalka robią doskonałe wrażenie przykuwając wzrok i odciągając go od rzeczy, które chcemy ukryć przed spojrzeniami.

Pralka wyeksponowana we wnętrzu

Aranżacje współczesnych łazienek bywają tak zaskakujące, że wymyślny i ekstrawagancki design sprzętu AGD idealnie pasuje do ich wnętrz. Wyeksponowana pralka idealnie pasuje do wnętrz ultra nowoczesnych wręcz futurystycznych, a także tych minimalistycznych, w których pragniemy podkreślić rolę wnętrza i jego funkcje. Zadbajcie o to by wygląd sprzętu współgrał z całokształtem.

Wielu projektantów wnętrz próbuje odwrócić uwagę od bębna pralki za sprawą wyrazistych rozwiązań estetycznych. Szaleją z kolorami ścian, ceramiką o ciekawym kształcie czy fakturze. Ozdabiają wnętrze oświetleniem i niebanalną armaturą.

źródło: artykuł partnera 

Share