Odbiór i wysyłka paczki Strzelce Krajeńskie - sprawdź Paczkomat w okolicy

Paczkomaty to nowoczesny system skrytek pocztowych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Urządzenia są czynne przez całą dobę przez 7 dni w tygodniu. Ich największą zaletą jest to, że każdy może odebrać i nadać paczkę w dogodnym dla siebie momencie. Przydatna zarówno w odbieraniu, jak i nadawaniu, okazuje się aplikacja InPost Mobile.

Aplikacja pozwala na bezdotykowe odbieranie paczek ze skrytek, a także nadawanie przesyłek bez konieczności drukowania etykiety. Poza tym z poziomu smartfona można śledzić status paczek swoich oraz swoich bliskich, przekierowywać przesyłki czy przedłużać ich pobyt w Paczkomacie w razie potrzeby. Skrytki zlokalizowane w całej Polsce to ekologiczny i wydajny sposób dostawy.

Strzelce Krajeńskie – Paczkomat

Strzelce Krajeńskie to niewielkie miasto położone w województwie lubuskim. Charakteryzuje się bliskością wielu jezior oraz ciekawymi zabytkami. W miejscowości funkcjonują liczne ośrodki oświaty i miejsca, w których można rozwijać swoje sportowe zainteresowania. Dla wygody ponad 10 tysięcy mieszkańców na terenie miasta zlokalizowano Paczkomaty i PaczkoPunkty.  

Paczkomaty Strzelce Krajeńskie to 4 urządzenia i 3 PaczkoPunkty. Paczkomaty znajdują się przy supermarkecie, stacji paliw czy hotelu. PaczkoPunkty ulokowano natomiast w sklepach. Dzięki temu, że wszystkie skrytki i punkty znajdują się w różnych częściach miasta, mieszkańcy mogą bez trudu odebrać swoje przesyłki niezależnie od miejsca zamieszkania.

Strzelce Krajeńskie – odbiór paczki z Paczkomatu

Zastanawiasz się, jak odebrać paczkę z Paczkomatu? Najłatwiej zrobić to za pomocą aplikacji InPost Mobile. Gdy tylko kurier umieści Twoją przesyłkę w skrytce, natychmiast otrzymasz powiadomienie. Od tego momentu masz 48 godzin na wyjęcie paczki. Gdy zbliżysz się do Paczkomatu, wystarczy, że na ekranie smartfona klikniesz „Otwórz skrytkę zdalnie”, a drzwiczki od razu się uchylą. Po wyjęciu przesyłki dokładnie je zamknij.

Poza tym możesz skorzystać z kodu odbioru i kodu QR. Znajdziesz je na e-mailu podanym przy składaniu zamówienia. Podejdź do Paczkomatu i zeskanuj kod QR lub wpisz swój numer telefonu i 6-cyfrowy kod odbioru, a drzwiczki, za którymi znajduje się Twoja paczka, natychmiast się otworzą.

Paczkomat – wysyłka paczki Strzelce Krajeńskie

Dzięki Paczkomatom łatwo i szybko nadasz paczkę do każdego innego Paczkomatu i na dowolny adres w Polsce. Możesz to zrobić za pomocą aplikacji InPost. Wystarczy, że na ekranie swojego smartfona klikniesz strzałkę oznaczającą nadanie, uzupełnisz dane odbiorcy i opłacisz nadanie, a aplikacja wygeneruje specjalny kod nadania i kod QR. Wtedy pozostaje już tylko zeskanować kod QR lub wpisać kod nadania na ekranie Paczkomatu i włożyć paczkę do skrytki.

Poza tym możesz skorzystać z opcji Szybkie Nadania. Wejdź na stronę, uzupełnij formularz wysyłkowy, zapłać za usługę i wydrukuj specjalną etykietę, którą otrzymasz na e-maila. Naklej ją na przesyłce i zeskanuj znajdujący się na niej kod kreskowy w panelu Paczkomatu. Uchylą się drzwiczki skrytki, do której możesz włożyć paczkę.

źródło: artykuł partnera

Share