Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe?

Ogrodzenie panelowe nie bez powodu w ostatnich latach zdobywa coraz większą popularność. Kiedyś wykorzystywano je głównie na terenach przemysłowych lub jako płot tymczasowy, a obecnie zabezpiecza coraz więcej obiektów użyteczności publicznej, a także prywatne posesje zarówno w mieście, jak i na wsi. Dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe? Sprawdźcie.

Czym charakteryzuje się ogrodzenie panelowe?

Minimalistyczna ażurowa konstrukcja płotu panelowego doskonale wpisuje się we współczesne trendy. Nowoczesny charakter ogrodzenia podkreślają cienkie pionowe pręty skrzyżowane pod kątem prostym z poziomymi, co tworzy uporządkowaną geometryczną kompozycję. Grubość stalowych prętów uzależniona jest od typu ogrodzenia panelowego. W panelach prostych 2D są one grubsze, natomiast ogrodzenie panelowe 3D zawiera charakterystyczne przetłoczenia w kształcie litery V, które dodają mu sztywności i pozwalają na zastosowanie cieńszych prętów. Stopień gęstości prostokątnych oczek może być różnorodny, podobnie jak i wielkość samych paneli. Można do nich dobrać w takim samym stylu furtkę i bramę wjazdową. Lekka konstrukcja panelowa pozwala na montaż bez podmurówki i stawiania fundamentów pod całą linią ogrodzenia. Płoty panelowe widuje się w różnych kolorach, dzięki czemu każdy dobierze odpowiedni do otoczenia.

Jakie zalety ma ogrodzenie panelowe?

Oprócz eleganckiego minimalistycznego designu, który dla wielu jest niewątpliwym plusem i oznaką nowoczesności, ogrodzenie panelowe ma wiele zalet, których nie widać na pierwszy rzut oka, a które docenia się później. Oto niektóre z nich:

- wytrzymałość i trwałość

Swoją wytrzymałość na trudne warunki atmosferyczne płot panelowy zawdzięcza ocynkowanej stali, z której się go wykonuje. Dodatkowym zabezpieczeniem przed korozją jest malowanie proszkowe, które może przedłużyć jego trwałość nawet do kilkudziesięciu lat, jak twierdzą eksperci. Nie wymaga przy tym żadnych szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych.

- szybki i łatwy montaż

Gotowe panele montuje się do zakotwiczonych w betonie słupków ogrodzeniowych za pomocą obejm, co pozwala nawet na samodzielny montaż bez konieczności zatrudniania ekipy. Można dzięki temu znacznie obniżyć koszty. Taki płot da się równie łatwo zdemontować i przestawić w inne miejsce, a w przypadku jakiegokolwiek uszkodzenia, wystarczy wymienić zniszczony panel bez konieczności demontażu całości.

- atrakcyjna cena

Cena ogrodzenia panelowego jest często dużo niższa niż innych płotów. Podyktowane jest to zużyciem mniejszej ilości materiałów do jego produkcji, a nie ich gorszą jakością. Dodatkowo obniża ją samodzielny montaż i brak konieczności stawiania ciągłych fundamentów. W efekcie tego można mieć tanie nowoczesne ogrodzenie w dobrej jakości, które przetrwa długie lata.

- duże możliwości aranżacyjne

Ogrodzenie panelowe ze względu na minimalistyczny charakter, dobrane w odpowiednim kolorze, może wtopić się w otoczenie i być wizualnie neutralne, ale można je także ozdobić, obsiewając płot zieloną lub kwitnącą roślinnością, co nada posesji indywidualny charakter. Łatwo też da się je zamienić w pełny płot, pokrywając je matami lub taśmą ogrodzeniową.

Przedstawione powyżej plusy płotu panelowego to tylko niektóre z jego licznych zalet. Pozwalają jednak uzyskać odpowiedź na pytanie dlaczego warto wybrać ogrodzenie panelowe. Jest nowoczesne, trwałe i tanie oraz ma duży potencjał aranżacyjny. Czyż to nie cechy, których najczęściej poszukuje się przy wyborze ogrodzenia?

źródło: artykuł partnera

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
styczeń 11, 2024

Spotkanie partnerstwa gmin „Północ Województwa Lubuskiego Zawsze Razem” w Dobiegniewie

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Spotkanie odbyło się w środę, 10 stycznia 2024 r. w Dobiegniewie. Marszałek województwa lubuskiego Marcin…
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
maj 13, 2024

Łucznik Strzelce Kraj. lepszy od Przytocznej. LZS Bobrówko wygrywa w Kłodawie | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik pokonał drużynę Zjednoczeni Przytoczna i pewnie zmierza do okręgówki. LZS Bobrówko pokonało GKP Kłodawa.
luty 07, 2024

Szanse na awans / spadki 1 liga

in Sport

by /Materiał zewnętrzny/

Piłka nożna w Polsce jest taką dyscypliną sportową, która rozgrywana jest w systemie jesień-wiosna. Oznacza…
listopad 05, 2023

Łucznik pewnie pokonał Górki Noteckie! LZS Bobrówko wysoko przegrywa | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik Strzelce Krajeńskie wrócił na zwycięską ścieżkę i pewnie pokonał na własnym stadionie Górki Noteckie.…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…