USUS

Zorganizuj wieczór panieński po swojemu. Jakie dekoracje wybrać?

Zorganizuj wieczór panieński po swojemu. Jakie dekoracje wybrać?

Dekoracje na wieczór panieński to jeden z przynajmniej kilku elementów, jakie składają się na „końcowy sukces wydarzenia”. Co jednak oznacza udany wieczór panieński? Na to pytanie odpowiedzi jest wiele – i każda jest dobra.

Najważniejsza rzecz, o jakiej warto pamiętać, to ta, by nie kierować się jedynie słusznymi wizjami wieczoru promowanymi w filmach czy serialach. One najczęściej w ogóle nie przystają do rzeczywistości, a wręcz przeciwnie. Jeżeli ktoś nie ma bynajmniej ochoty, by włóczyć się całą noc po klubach i dyskotekach, absolutnie nie ma takiej konieczności. Jeśli ktoś woli spędzić ten wieczór ze znajomymi w domu, na kameralnej imprezie – jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie.

Skoro tak, warto zadbać o odpowiednie dekoracje i ozdoby. Od czego zacząć?

Zacząć można od wyboru motywu przewodniego. Coraz więcej osób decyduje się na imprezę tematyczną w miejscu tej „uniwersalnej”. To oryginalny sposób na to, aby dodać przyjęciu atrakcyjności. Aby sprawić, że będzie się ono wyróżniać na tle pozostałych. Na wieczór panieński doskonale sprawdzi się np. impreza w stylu boho czy hawajskie party, ale jeśli ktoś widziałby tu inny klimat, to… dlaczego by nie?!

Dostępnych możliwości jest naprawdę mnóstwo, dlatego wcale nie musisz ograniczać się wyłącznie do tych najbardziej oczywistych. Jeżeli masz ochotę na coś zupełnie innego, to dlaczego by nie? Hippisowski klimat sprzed lat? Wbrew pozorom idealnie pasuje jako motyw przyjęcia! A może coś w stylu lat 20. i 30., które tak bardzo różniły się od współczesnych? Przy odrobinie kreatywności można stworzyć coś naprawdę niezwykłego!

Dekoracje. Wieczór panieński od A do Z

Najczęściej ozdoby dzieli się na dekoracje stołu i dekoracje pomieszczenia… choć oczywiście są i takie, które nie wpisują się ani do jednej, ani do drugiej kategorii (lub też takie, które sprawdzają się w obu rolach).

Za przykład niech posłużą balony konfetti BRIDE TEAM. Wyglądają naprawdę pięknie – bardzo estetycznie i subtelnie, a do tego zapewniają „efekty specjalne”. Pod przejrzystą powłoką ukryte jest bowiem konfetti w kolorze różowego złota. Całość robi fantastyczne wrażenie! Do kompletu przyda się także girlanda na wieczór panieński TEAM BRIDE, również w kolorze różowego złota. Wygląda efektownie, znakomicie pasuje do tematu wieczoru i na pewno przykuwać będzie uwagę wszystkich zaproszonych gości.

Skoro już mowa o tych ostatnich, z pewnością warto będzie ich powitać, w czym pomoże personalizowana tablica powitalna na wieczór panieński BOHO. To sympatyczny i bez wątpienia zaskakujący gest. Samą zaś tablicę można będzie zachować sobie na pamiątkę – niech przypomina o „ostatnim takim wieczorze”.

Pomysłów na dekoracje na wieczór panieński jest, rzecz jasna, znacznie więcej. Girlandy, serpentyny, różnego rodzaju balony, standy tekturowe, lampiony i rozety, szarfy… Mnóstwo pomysłów, nieograniczone możliwości. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Panieński po swojemu

Można np. trzymać się wybranego motywu przewodniego (choć nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć ozdoby najróżniejszych rodzajów). Warto także dobierać dekoracje „miejscami” – osobno zaplanować ozdoby ścienne, osobno te, które znajdą się na stole. Koniec końców pomysłowym rozwiązaniem jest także łączenie przyjemnego z pożytecznym i wykorzystywanie takich ozdób, które będą miały również konkretne zastosowanie – dekoracyjne naczynia jednorazowe to właśnie taki przykład. Nie trzeba ich zmywać, to podstawowa zaleta. Nic się także nie stanie złego, jeśli któreś z naczyń ulegnie uszkodzeniu. Łatwo wyobrazić sobie, jak bardzo byłoby szkoda np. starodawnej porcelany po babci…

Można też przyjemne z pożytecznym łączyć w inny sposób – i decydować się na takie dekoracje, które jednocześnie da się wykorzystać do zabawy. W tej roli idealnie sprawdzą się chociażby różnego rodzaju balony… ale – ponownie – wszystko pozostaje kwestią kreatywności.

Własny pomysł na wieczór panieński – to wszystko, czego potrzeba

Wieczór panieński to wyjątkowe przyjęcie, które – w większości przypadków – ma się tylko raz w życiu. Dlatego warto odpowiednio – a co najważniejsze – po swojemu go zaplanować. Warto spędzić ten czas z najbliższymi, z ulubionymi osobami… i wcale nie musi być ich dużo, nie muszą to być też osoby z rodziny, jeżeli na co dzień i tak nie utrzymuje się z nimi kontaktu. „Obowiązki” i oczekiwania innych na bok – to wieczór panieński, a więc liczy się wyłącznie jego główna bohaterka.

To ona ma pełne prawo zdecydować o wszystkim, poczynając od listy zaproszonych na jej święto osób, na szczegółach dekoracji kończąc. Oczywiście nie musi wszystkiego tego planować osobiście – wystarczy że szepnie słówko lub dwa swojej świadkowej, która zwyczajowo zajmuje się organizacją wieczoru. Ona prawdopodobnie najlepiej wiedziała będzie, w jaki sposób zorganizować wieczór, tak aby idealnie odpowiadał Pannie Młodej, a przy tym zdjąć jej z głowy wszelkie ewentualne zmartwienia.

Jeśli zaś chcesz wiedzieć więcej i dobrać idealne dekoracje na wieczór panieński, już teraz zajrzyj na Partybox.pl i pozwól się zainspirować!

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
kwiecień 26, 2023

Fundusze Europejskie dla Lubuskiego 2021–2027 w powiecie strzelecko-drezdeneckim

in Lubuskie

by foto i źródło: lubuskie.pl,

Strzelce Kraj. były kolejnym miastem, które odwiedzili przedstawiciele zarządu województwa oraz departamentów funduszowych urzędu marszałkowskiego.…
maj 25, 2021

Samorząd wspiera lubuskie zabytki - pieniądze dla Parafii w Dobiegniewie i pałacu w Tucznie...

in Lubuskie

by źródło: lubuskie.pl | Materiał: Departament Infrastruktury Społecznej

Wicemarszałek Łukasz Porycki podpisał wczoraj dwie umowy na prace remontowo-konserwatorskie. Pieniądze trafią m.in do Parafii…
marzec 31, 2021

42 804 490,14 zł dla województwa lubuskiego w ramach RFIL. Powiat i gm.Dobiegniew z dofinansowaniami...

in Lubuskie

by źródło: lubuskie.uw.gov.pl

Jeszcze więcej pieniędzy na rozwój naszego regionu! Rząd premiera Mateusza Morawieckiego rozstrzygnął kolejny nabór w…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
czerwiec 04, 2023

LZS "Grupa Krok" Bobrówko rozbija Łucznika Strzelce Kraj. O awans będzie bardzo trudno...

in Sport

by źródło: 90 minut.pl, red.

Nie tak kibice Łucznika wyobrażali sobie niedzielne popołudnie. Walczący o awans Łucznik Strzelce Krajeńskie musiał…
maj 29, 2023

Czołówka nie traci punktów - walka o awans do okręgówki potrwa do ostatniej kolejki!

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Lubuszanin, Łucznik i LZS, czyli cała trójka, która walczy o awans do klasy okręgowej wygrała…
maj 21, 2023

Łucznik ogrywa Błękitnych Dobiegniew, LZS Bobrówko stracił punkty w Rąpinie... | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie pokonał na własnym stadionie zespół Błękitnych Dobiegniew i ciągle walczy awans do…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…