USUS

Zorganizuj wieczór panieński po swojemu. Jakie dekoracje wybrać?

Zorganizuj wieczór panieński po swojemu. Jakie dekoracje wybrać?

Dekoracje na wieczór panieński to jeden z przynajmniej kilku elementów, jakie składają się na „końcowy sukces wydarzenia”. Co jednak oznacza udany wieczór panieński? Na to pytanie odpowiedzi jest wiele – i każda jest dobra.

Najważniejsza rzecz, o jakiej warto pamiętać, to ta, by nie kierować się jedynie słusznymi wizjami wieczoru promowanymi w filmach czy serialach. One najczęściej w ogóle nie przystają do rzeczywistości, a wręcz przeciwnie. Jeżeli ktoś nie ma bynajmniej ochoty, by włóczyć się całą noc po klubach i dyskotekach, absolutnie nie ma takiej konieczności. Jeśli ktoś woli spędzić ten wieczór ze znajomymi w domu, na kameralnej imprezie – jak najbardziej jest to dobre rozwiązanie.

Skoro tak, warto zadbać o odpowiednie dekoracje i ozdoby. Od czego zacząć?

Zacząć można od wyboru motywu przewodniego. Coraz więcej osób decyduje się na imprezę tematyczną w miejscu tej „uniwersalnej”. To oryginalny sposób na to, aby dodać przyjęciu atrakcyjności. Aby sprawić, że będzie się ono wyróżniać na tle pozostałych. Na wieczór panieński doskonale sprawdzi się np. impreza w stylu boho czy hawajskie party, ale jeśli ktoś widziałby tu inny klimat, to… dlaczego by nie?!

Dostępnych możliwości jest naprawdę mnóstwo, dlatego wcale nie musisz ograniczać się wyłącznie do tych najbardziej oczywistych. Jeżeli masz ochotę na coś zupełnie innego, to dlaczego by nie? Hippisowski klimat sprzed lat? Wbrew pozorom idealnie pasuje jako motyw przyjęcia! A może coś w stylu lat 20. i 30., które tak bardzo różniły się od współczesnych? Przy odrobinie kreatywności można stworzyć coś naprawdę niezwykłego!

Dekoracje. Wieczór panieński od A do Z

Najczęściej ozdoby dzieli się na dekoracje stołu i dekoracje pomieszczenia… choć oczywiście są i takie, które nie wpisują się ani do jednej, ani do drugiej kategorii (lub też takie, które sprawdzają się w obu rolach).

Za przykład niech posłużą balony konfetti BRIDE TEAM. Wyglądają naprawdę pięknie – bardzo estetycznie i subtelnie, a do tego zapewniają „efekty specjalne”. Pod przejrzystą powłoką ukryte jest bowiem konfetti w kolorze różowego złota. Całość robi fantastyczne wrażenie! Do kompletu przyda się także girlanda na wieczór panieński TEAM BRIDE, również w kolorze różowego złota. Wygląda efektownie, znakomicie pasuje do tematu wieczoru i na pewno przykuwać będzie uwagę wszystkich zaproszonych gości.

Skoro już mowa o tych ostatnich, z pewnością warto będzie ich powitać, w czym pomoże personalizowana tablica powitalna na wieczór panieński BOHO. To sympatyczny i bez wątpienia zaskakujący gest. Samą zaś tablicę można będzie zachować sobie na pamiątkę – niech przypomina o „ostatnim takim wieczorze”.

Pomysłów na dekoracje na wieczór panieński jest, rzecz jasna, znacznie więcej. Girlandy, serpentyny, różnego rodzaju balony, standy tekturowe, lampiony i rozety, szarfy… Mnóstwo pomysłów, nieograniczone możliwości. Jak się w tym wszystkim nie pogubić?

Panieński po swojemu

Można np. trzymać się wybranego motywu przewodniego (choć nic nie stoi na przeszkodzie, by łączyć ozdoby najróżniejszych rodzajów). Warto także dobierać dekoracje „miejscami” – osobno zaplanować ozdoby ścienne, osobno te, które znajdą się na stole. Koniec końców pomysłowym rozwiązaniem jest także łączenie przyjemnego z pożytecznym i wykorzystywanie takich ozdób, które będą miały również konkretne zastosowanie – dekoracyjne naczynia jednorazowe to właśnie taki przykład. Nie trzeba ich zmywać, to podstawowa zaleta. Nic się także nie stanie złego, jeśli któreś z naczyń ulegnie uszkodzeniu. Łatwo wyobrazić sobie, jak bardzo byłoby szkoda np. starodawnej porcelany po babci…

Można też przyjemne z pożytecznym łączyć w inny sposób – i decydować się na takie dekoracje, które jednocześnie da się wykorzystać do zabawy. W tej roli idealnie sprawdzą się chociażby różnego rodzaju balony… ale – ponownie – wszystko pozostaje kwestią kreatywności.

Własny pomysł na wieczór panieński – to wszystko, czego potrzeba

Wieczór panieński to wyjątkowe przyjęcie, które – w większości przypadków – ma się tylko raz w życiu. Dlatego warto odpowiednio – a co najważniejsze – po swojemu go zaplanować. Warto spędzić ten czas z najbliższymi, z ulubionymi osobami… i wcale nie musi być ich dużo, nie muszą to być też osoby z rodziny, jeżeli na co dzień i tak nie utrzymuje się z nimi kontaktu. „Obowiązki” i oczekiwania innych na bok – to wieczór panieński, a więc liczy się wyłącznie jego główna bohaterka.

To ona ma pełne prawo zdecydować o wszystkim, poczynając od listy zaproszonych na jej święto osób, na szczegółach dekoracji kończąc. Oczywiście nie musi wszystkiego tego planować osobiście – wystarczy że szepnie słówko lub dwa swojej świadkowej, która zwyczajowo zajmuje się organizacją wieczoru. Ona prawdopodobnie najlepiej wiedziała będzie, w jaki sposób zorganizować wieczór, tak aby idealnie odpowiadał Pannie Młodej, a przy tym zdjąć jej z głowy wszelkie ewentualne zmartwienia.

Jeśli zaś chcesz wiedzieć więcej i dobrać idealne dekoracje na wieczór panieński, już teraz zajrzyj na Partybox.pl i pozwól się zainspirować!

FSD#

UM Strzelce Kraj

Facebook

Co w ćwierka w okolicy...

Wiadomości z województwa

Filter by Category
Sort by
styczeń 11, 2024

Spotkanie partnerstwa gmin „Północ Województwa Lubuskiego Zawsze Razem” w Dobiegniewie

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Spotkanie odbyło się w środę, 10 stycznia 2024 r. w Dobiegniewie. Marszałek województwa lubuskiego Marcin…
sierpień 02, 2023

Będą nowe ścieżki rowerowe - są pieniądze na dokumentację! Na liście powiat strzelecko-drezdenecki...

in Lubuskie

by estrzelce.pl

27 gmin otrzyma w tym roku dofinansowanie na kwotę blisko 3,5 mln zł. To kolejny…
czerwiec 05, 2023

Piknik Funduszy Europejskich w Drezdenku! Podpisano umowę na dofinansowanie obwodnicy miasta!

in Lubuskie

by estrzelce.pl

Na ten moment mieszkańcy Drezdenka czekali od lat. Podpisanie umowy to potwierdzenie przez Samorząd Województwa…

Sport w powiecie

Filter by Category
Sort by
luty 07, 2024

Szanse na awans / spadki 1 liga

in Sport

by /Materiał zewnętrzny/

Piłka nożna w Polsce jest taką dyscypliną sportową, która rozgrywana jest w systemie jesień-wiosna. Oznacza…
listopad 05, 2023

Łucznik pewnie pokonał Górki Noteckie! LZS Bobrówko wysoko przegrywa | WYNIKI

in Sport

by estrzelce.pl

Łucznik Strzelce Krajeńskie wrócił na zwycięską ścieżkę i pewnie pokonał na własnym stadionie Górki Noteckie.…
październik 29, 2023

Pierwsza porażka Łucznika w sezonie, wysoka porażka LZS-u w Skwierzynie | WYNIKI

in Sport

by źródło: 90minut.pl, red.

Łucznik Strzelce Krajeńskie doznał pierwszej porażki w sezonie - w niedzielne południe lepsza okazała się…

eStrzelceTV

Filter by Category
Sort by
kwiecień 10, 2015

Film promocyjny Strzelec Krajeńskich z lat 90-tych!

in StrzelceTV

by źródło: youtube.com /Strzelce Krajeńskie

Jak zmieniły się Strzelce, jakie walory miały w latach 90-tych? Na oficjalnym kanale Nasze-Strzelce udostępniono…