Jak stworzyć dom przyjazny środowisku

Jakie ulepszenia zwiększą Twoją radość z mieszkania, a jednocześnie maksymalizują jego wartość? Ta uwaga jest szczególnie ważna w przypadku ekologicznych ulepszeń domu. Poniżej przedstawiamy, które z przyjaznych dla środowiska zmian w domu przyniosą właścicielom domu największe zyski.

 Jeśli Twój plan domu stał się już rzeczywistością, możesz go unowocześnić, stosując te ekologiczne techniki.

Audyt energetyczny

Audyt ujawni marnotrawstwo energii elektrycznej, ciepła i innych zasobów w istniejącym domu. Jeśli szukasz kredytów rządowych, zatrudnij certyfikowanego audytora energetycznego. Biorąc pod uwagę, że nawet jedna trzecia energii w domu jest tracona z powodu nieefektywności, ten krok może radykalnie obniżyć koszty energii. Dzięki audytowi, będziesz wiedział w co najlepiej zainwestować, żeby zaoszczędzić.

Termomodernizacja

Materiały do uszczelniania, takie jak uszczelniacze i listwy, kosztują niewiele, ale zwracają się z nawiązką. Izolacja jest zazwyczaj dobrą inwestycją z tego samego powodu - jeśli tracisz mniej ciepła przez nieszczelne ściany i okna, będziesz płacić mniej za energię.

Wymień nieefektywne urządzenia

Wymiana starych, nieefektywnych podgrzewaczy wody, pieców, lodówek i zmywarek ma sens finansowy. Aktualnie dostępne na rynku sprzęty muszą spełniać wymogi, które zagwarantują Ci oszczędność energetyczną. Dzięki wymianie pralki i zmywarki możesz jednocześnie zaoszczędzić na wodzie,

Wymień nieefektywne okna i drzwi

Do tej pory wymieniliśmy niedrogie eko-projekty domowe. Jeśli jesteś skłonny wydać nieco więcej, warto wymienić stare okna i drzwi. Nowoczesne okna z podwójnymi szybami ochronią przed zimnem w zimie i gorącem w lecie. Jest to szczególnie ważne, jeśli w Twoim domu jest dużo okien lub masz okna balkonowe. Odwiedź stronę www.ogloszenia24m.pl znajdziesz tam najnowsze oferty nieruchomości.

Zainwestuj w panele słoneczne

To najkosztowniejsza z wymienionych propozycji, jednak jedyna która oprócz oszczędzania może pozwolić Ci zarobić pieniądze. Instalacja paneli to koszt rzędu od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Po ich zamontowaniu możesz nie tylko przestać płacić za energię, ale jej nadwyżkę sprzedawać do elektrowni.

Powyższe ekologiczne projekty domowe zapewnią doskonały zwrot z inwestycji, zazwyczaj w postaci obniżonych rachunków za energię. Zastanawiając się nad tym, które z przyjaznych dla środowiska elementów włączyć do planu domu, rozważ, jak koszty energii i zwiększona wartość odsprzedaży mogą się połączyć, by przynieść Ci zwrot.

Share