Rękawice robocze czy ochronne – co wybrać?

Rękawice robocze to najbardziej popularny rodzaj rękawic wchodzących w skład ochrony osobistej pracownika. Kto dziś sobie wyobraża tynkarza, dekarza, sprzątacza lub choćby ogrodnika pracującego gołymi rękoma, bez rękawic.

Odpowiednie zabezpieczenie dłoni pracownika sprawia, że będzie on pracował w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Często rzutuje to na jego efektywność i wydajność, czyli zwyczajnie opłaca się samemu pracodawcy.

RĘKAWICE ROBOCZE

Choć tak potocznie i ogólnie określamy wszystkie rękawice wchodzące w skład ochrony osobistej pracownika, rękawice robocze stanowią podstawową formę ochrony rąk i dłoni. Powinni po nie sięgać Ci, którzy oczekują zabezpieczenia przed otarciami, pęcherzami, pęknięciami skóry i wszelkimi zranieniami. Dodatkowo mogą chronić przed ubrudzeniem,   czy też kontaktem ze szkodliwymi substancjami. Poleca się rękawice z drelichu bądź innych materiałów płóciennych. Niektóre modele posiadają dodatkowo skórzane lub gumowe wzmocnienia w najbardziej newralgicznych miejscach.

RĘKAWICE OCHRONNE

Jeśli natomiast w grę wchodzi narażenie dłoni i rąk pracownika na mocne uszkodzenia mechaniczne, substancjami chemicznymi oraz wysoką albo niską temperaturą,   a nawet ryzyko poważnego lub trwałego uszkodzenia dłoni i rąk, wówczas rekomendowane są wyspecjalizowane rękawice ochronne. Takie rękawice powinny być testowane, certyfikowane oraz zatwierdzone przez Jednostkę Notyfikowaną. Rękawice w tej kategorii posiadają oznakowania odpowiednim piktogramem wskazującym ich funkcje ochronne. W naszej bogatej ofercie można znaleźć na przykład rękawice antyprzecięciowe, spawalnicze czy też na przykład nitrylowe - chroniące przed czynnikami chemicznymi i biologicznymi.

Autor artykułu:

Best sp.j. Centrum bhp i ppoż.
Oddział Gorzów Wielkopolski
Ul. Zielona 33/34 66-400 Gorzów Wielkopolski
tel +48 509 785 214

https://bst24.pl/kategoria-produktu/rekawice-robocze/
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Share