Jak nie przepłacić za OC Hyundaia i Nissana w Strzelcach Krajeńskich?

Samochody marki Hyundai oraz Nissan cieszą się dużą popularnością także wśród mieszkańców Strzelec Krajeńskich. Jeśli jesteś właścicielem takiego pojazdu lub planujesz jego zakup, to z pewnością zastanawiasz się, ile wyniesie Cię koszt ubezpieczenia OC. Sprawdź, od czego zależy cena takiej polisy dla mieszkańca naszego miasta.

 

Ile kosztuje OC Hyundaia?

Hyundai to jeden z największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Najpopularniejsze modele tej marki to bez wątpienia Tucson, i20 oraz i30. Podobnie jak w przypadku innych samochodów, również wysokość składki OC na Hyundaia zależy od kilku czynników. Najważniejsze z nich to przede wszystkim:

  • model i rocznik samochodu,
  • pojemność i moc silnika,
  • wiek i doświadczenie kierowcy,
  • zniżki za bezszkodową jazdę lub ich brak,
  • wykonywany zawód,
  • stan cywilny.

Wszystkie te czynniki w różnym stopniu wpływają na to, ile za ubezpieczenie OC zapłaci właściciel Hyundaia. Na najatrakcyjniejsze ceny mogą liczyć doświadczeni kierowcy, którzy mają na swoim koncie zgromadzone zniżki za bezszkodową jazdę. Przykładowo 50-letni mężczyzna, który od 30 lat ma prawo jazdy i od ponad dekady ubezpiecza swoje auto może kupić OC dla Hyundaia i30 z 2015 roku już za 335 zł. Jest to niższa cena niż średni koszt ubezpieczenia dla samochodów tej marki. Według danych zgromadzonych przez Rankomat.pl w I kwartale 2022 roku polisa OC kosztowała średnio 486 zł.

Na niższe ceny za ubezpieczenie mogą liczyć także właściciele stosunkowo nowych samochodów Hyundai o mniejszej pojemności silnika i niższej mocy. Najwięcej za polisę zapłacą młodzi kierowcy, którzy dopiero od niedawna mają prawo jazdy oraz po raz pierwszy w życiu ubezpieczają swój pojazd.

Ubezpieczenie OC Nissana – ile kosztuje?

Nissan to kultowa marka japońskich samochodów, którą miłośnicy motoryzacji znają m.in. z filmów i gier komputerowych. Są to auta, które zachwycają swoim wyglądem oraz doskonałymi osiągami. Średnia cena ubezpieczenia OC, którą muszą zapłacić właściciele pojazdów tej marki, wynosiła w I kwartale 2022 roku 488 zł.

Przykładowo OC na Nissana Qashqai z 2010 roku kupowane przez 33-letniego mieszkańca Strzelec Krajeńskich, który od 14 lat ma prawo jazdy, kosztuje 352 zł. Dla porównania – koszt polisy dla sportowego modelu GT-R o mocy 480 KM to koszt co najmniej 476 zł.

Wybierając ofertę ubezpieczenia OC dla swojego samochodu, warto porównać kilka z nich i wybrać najtańszą. Zakres tej polisy jest regulowany przez przepisy ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Oznacza to, że każdy ubezpieczyciel musi zagwarantować taką samą ochronę.

Poszczególne oferty mogą różnić się od siebie wyłącznie ceną. To właśnie dlatego nie warto przepłacać i najlepiej wybrać najtańsze OC na rynku. W znalezieniu atrakcyjnej oferty pomoże wygodny kalkulator ofert, za pomocą którego można szybko i bez wychodzenia z domu je porównać. Jest to doskonały sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz nie tylko pieniądze, ale i cenny czas.

Share