W Gardzku powstaje 600 metrów drogi, które kosztuje blisko pół miliona

W Gardzku kierowcy będą mieli lżej. Trwa remont 600-metrowego odcinka drogi obok kościoła. Remont ma kosztować blisko 461 000,00 zł.

Inwestycja jest finansowana ze środków własnych gminy i Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Jeden z naszych czytelnik zwrócił uwagę na koszt inwestycji. Jak to jest, że 1/2 kilometra drogi kosztuje blisko pół miliona złotych? Podpytaliśmy Burmistrza o koszt budowy. Otrzymaliśmy dokument z którego taka kwota faktycznie wychodzi.

-Podobna odległość drogi w mieście (Zachodnia i Północna) kosztowała 2,5 mln zł, z tym, że wtedy wymienialiśmy też kanalizację, deszczówkę i wodę. Takie są ceny, tak wyszło z przetargu. - komentuje Burmistrz. 

Nam podobnie jak naszemu czytelnikowi wydaje się, że koszt budowy tak krótkiego odcinka, za tak potężne pieniądze to spory wydatek. Droga jest potrzebna, ale czy nie można remontować taniej? 

foto: UM Strzelce

 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA