Umowa na kolejne remonty wokół zabytkowych murów podpisana...

Dzięki środkom unijnym mieszkańcy trzech lubuskich samorządów, a dokładnie gmin: Skwierzyna, Świebodzin i Strzelce Krajeńskie, doczekają się nowych inwestycji.

Wczoraj (04.07) w Urzędzie Marszałkowskim, wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn podpisał z samorządowcami kolejne umowy w ramach programu LEADER. Łączna wartość dofinansowania to 650 tys. zł. 

Dzięki podpisanym umowom każdy z samorządów zrealizuje wskazane przez siebie zadania. W przypadku Gminy Świebodzin będzie to budowa nowych miejsc do rekreacji. Zyskają m.in. mieszkańcy Nowego Dworka, gdzie zbudowany zostanie pomost. Projekt zakłada również budowę wiaty grillowej w Jordanowie i siłowni zewnętrznej w Kupieninie. Wsparcie na realizację tych zadań wyniesie 168 tys. zł.

Gmina Skwierzyna na podobne inwestycje wyda 263 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na wykonanie placów zabaw i siłowni zewnętrznych w kilku miejscowościach. Dodajmy, że dzięki wsparciu w wysokości 219 tys. zł. gmina Strzelce Krajeńskie zbuduje trakty spacerowe. Dzięki umowie możliwy będzie remont trzeciego odcinka drogi wokół murów. Dzięki temu w przyszłym roku nowa nawierzchnia pojawi się na Fortecznej Zachodniej. Koszt całości to ponad 300 tys. zł .

foto, źródło: lubuskie.pl

Wybory coraz bliżej. Kto powalczy o fotel Burmistrza Strzelec Kraj.?

Wybory Samorządowe 2018 odbędą się prawdopodobnie na przełomie października i listopada. Na razie znamy jednego kandydata, który powalczy o fotel Burmistrza Strzelec Kraj.

Czytaj więcej...

 

Share

REKLAMA

REKLAMA