W Strzelcach Kraj. i Barlinku brakuje mieszkań....

Podaż nowych mieszkań spada, deweloperzy nie są wstanie budować więcej, brakuje robotników i gruntów pod dobre inwestycje. Na dodatek mieszkań z drugiej ręki jest mało, a jak się pojawiają niemal natychmiast zostają sprzedawane.

Z problemem zwróciła się do nas czytelniczka, która szuka mieszkania w okolicy od kilku miesięcy i nie może nic dla siebie znaleźć. -Szukamy z mężem mieszkania z drugiej ręki już od roku. Na bieżąco przeglądamy oferty w Strzelach Kraj. i Barlinku bo tam chcielibyśmy mieszkać, jednak mieszkań nie ma....

Faktycznie mieszkań w Strzelcach Krajeńskich, szczególnie tych z drugiej ręki jest bardzo mało, te ciekawsze propozycje rozchodzą się właściwie od ręki. Aktualnie w Strzelcach Kraj. ogłoszone na sprzedaż są może trzy - cztery mieszkania z drugiej ręki - to mało. Jeszcze gorzej jest w Barlinku, tam mieszkania rozchodzą się natychmiast.

Najczęściej poszukiwane są mieszkania z drugiej ręki: 3-pokojowe o metrażu od 45-60 m2, najlepiej w centrum i w bloku których cena nie przekracza 180 tys.złotych. Te do remontu, których cena jest niższa często natychmiast wykupowane są przez pośredników, którzy remontują i sprzedają z zyskiem.

Zapotrzebowanie będzie rosnąć

Aktualnie w Polsce brakuje około 2 miliony mieszkań. Według prognoz sytuacja na rynku ma się pogarszać i w 2030 roku ma brakować już blisko 3 miliony mieszkań. Tak duże zapotrzebowanie na mieszkania co ciekawe nie wynika z sytuacji demograficznej ale z dobrej sytuacji gospodarczej. Dobra sytuacja na rynku pracy, poprawa jakości życia skłania młodych ludzi do przenosin do miasta. Młodzi ludzie chętniej też biorą kredyt na zakup swojego M, a sprzyja temu ciągle niska stopa %.

 

Dachowanie pomiędzy Bobrówkiem a Pełczycami [FOTO]

Dziś rano pomiędzy Bobrówkiem a Pełczycami doszło do wypadku.

Czytaj więcej...

Share

REKLAMA

REKLAMA