Lasery w kosmetologii. 5 najważniejszych rodzajów

Kosmetologia i medycyna estetyczna korzystają z laserów już od blisko pięciu dekad. Pierwszy raz w tej dziedzinie wykorzystano je do usuwania zmian skórnych takich jak naczyniaki czy przebarwienia.

Dziś przykładów użycia tej technologii jest znacznie więcej, a wciąż powstają nowe urządzenia wykorzystujące skupioną wiązkę światła. Oto lista pięciu najpopularniejszych rodzajów laserów kosmetycznych. 

  1. Laser diodowy

  2. Laser argonowy

  3. Laser neodymowo-yagowy

  4. Laser CO2

  5. Laser rubinowy

Laser diodowy

To najpopularniejszy i najstarszy rodzaj lasera wykorzystywanego w kosmetyce. Źródłem światła jest w jego przypadku dioda emitująca wiązkę o długości od 630 do 980 nm. Taka specyfika sprawia, laser diodowy znajduje bardzo wszechstronne zastosowania. Nadaje się między innymi do leczenia trądziku, cellulitu, zamykania naczynek oraz depilacji. Więcej informacji na temat tego typu lasera dostępnych jest na https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/lasery-diodowe/.

Laser argonowy

Tu źródłem światła jest gaz szlachetny argon. Można rozpoznać go dzięki charakterystycznemu światłu o niebiesko-zielonej barwie i długości fali na poziomie 480-515 nm. Na działanie lasera argonowego szczególnie wrażliwa jest melatonina – naturalny barwnik znajdujący się w skórze. Z tego powodu wykorzystuje się go przede wszystkim do likwidowania wszelkiego typu przebarwień, a poza nimi także pajączków czy małych naczyniaków.

Laser neodymowo-yagowy

Znany także pod skrótowym określeniem Nd:Yag. Jego najważniejsza cecha to bardzo długość fali sięgająca nawet 1064 nm. Świetnie sprawdza się jako narzędzie do usuwania zmian skórnych bez naruszania struktury tkanki. Dzięki temu jest także stosowany do bezinwazyjnego usuwania tatuaży. O laserze neodymowo-yagowym więcej można dowiedzieć się pod adresem https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/laser-q-switch/.

Laser CO2

Kolejny laser, w którym źródłem światła jest gaz – w tym przypadku to oczywiście dwutlenek węgla. Spośród wszystkich omówionych w tym artykule technologii, laser CO2 ma najdłuższą falę – aż 10 600 nm. Najczęściej wykorzystuje się go w zabiegach dermabrazji laserowej, choć wykazuje dużą skuteczność także jeśli chodzi o wygładzanie blizn czy usuwanie przebarwień. Urządzenia do zabiegów z wykorzystaniem lasera CO2 można zamówić na stronie https://cosmed24.pl/kategoria-produktu/lasery-kosmetyczne-i-medyczne/.

Laser rubinowy

Laser wykorzystujący tlenek glinu w postaci kryształowej cechuje się wiązką o długości fali na poziomie 694 nm. Jego podstawowe zastosowanie to usuwanie niechcianych tatuaży. Istnieją także salony oferujące depilację z wykorzystaniem tej technologii.

|artykuł sponsorowany|

Share

REKLAMA

REKLAMA