Uwaga, oszuści podszywają się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych!

Wczoraj do Oddziału ZUS w Zielonej Górze zgłosiła się kobieta, która otrzymała niepokojąca wiadomość z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Oszuści proszą o opłacenie rzekomo zaległych składek na Ubezpieczenia Społeczne.

W mailu widnieje załącznik, którego otwarcie grozi zainfekowaniem komputera bądź może służyć do kradzieży naszych danych.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przypomina, że nie kieruje do swoich klientów informacji o rozliczeniach drogą mailową. Klienci Zakładu nie otrzymują w tej formie żadnych wezwań do zapłaty czy też informacji o nadpłatach. Drogą elektroniczną ZUS kontaktuje się jedynie z tymi klientami, którzy posiadają konto na portalu Platformy Usług Elektronicznych i wybrali taką właśnie formę kontaktu. W takim przypadku, mail zawsze zawiera imię i nazwisko konkretnego pracownika ZUS. Gdy otrzymamy podejrzanego maila należy skontaktować się z najbliższą placówką ZUS lub Centrum Obsługi Telefonicznej pod numerem: 22 560 16 00 lub adresem mailowym Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Poniżej przykład wiadomości

Share

REKLAMA

REKLAMA