Ranking usług komunalnych - Strzelce Kraj. i Drezdenko jednymi z najdroższych miast...

Strzelce Krajeńskie i Drezdenko należą do czołówki miast, gdzie za usługi komunalne płaci się najwięcej - wynika z raportu opracowanego przez Curulis.

Ranking powstał poprzez oszacowanie rocznych kosztów, jakie obciążają przeciętną polską rodzinę z zakresu usług komunalnych w pięciu obszarach: zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, odbioru odpadów, komunikacji publicznej oraz stref płatnego parkowania. Obliczenie wydatków przeciętnej rodziny spowodowało konieczność skonstruowania modelu, który uwzględnia średnie zużycie wody i ścieków przez rodzinę, powierzchnię mieszkania, czy częstotliwość korzystania z komunikacji miejskiej i wjazdów samochodem do centrum miasta.

Kozienice, Działdowo i Rawa Mazowiecka to miasta, w których wydatki mieszkańców na usługi komunalne są najmniejsze. Na przeciwległym biegunie znalazły się Rybnik, Mysłowice i Tarnowskie Góry. Na 13 miejscu od końca (czyli wśród miast, gdzie wydatki mieszkańców są największe) znalazły się Strzelce Krajeńskie a jedno miejsce wyżej Drezdenko

Pełen raport dostępny tutaj: https://www.curulis.pl/raport/wydatki-mieszkancow-na-uslugi-komunalne-2018

 

Share

REKLAMA

REKLAMA