Szybkozłączki są podstawą każdej instalacji. Sprawdź, co musisz wiedzieć przed ich zakupem

Sytuacji, w których przewody służące do bezpiecznego przesyłu cieczy lub powietrza wymagają poprawnego złączenia, jest nieskończenie wiele. Za każdym razem użycie szybkozłączki rozwiązuje problemy w wielu branżach przemysłu technicznego.

Te niewielkie elementy armatury cieszą się ogromną popularnością. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy artykuł przedstawiający zalety szybkozłączek. Taka lektura z pewnością ułatwi Ci proces zakupu tego typu akcesoriów.

Szybkozłączki nie będą kryć przed Tobą tajemnic. Poznaj największe zalety drobnej armatury

Nie ulega żadnej wątpliwości, że pneumatyczna szybkozłączka  jest najczęściej wybieranym elementem armatury przemysłowej. Na szczególną uwagę zasługuje szerokie zastosowanie tego typu akcesoriów. Camlocki, czyli jedne z najpopularniejszych mocowań, z powodzeniem wykorzystasz w urządzeniach ciśnieniowych czy chociażby w różnego rodzaju maszynach, aparaturach i robotach. Szybkozłączki zdają egzamin w wielu gałęziach przemysłu. Branża produkcyjna, medyczna lub spożywcza stanowią zaledwie kilka przykładów uwydatniania zalet takich złączy. Są one stosowane w sytuacjach, gdy zachodzi ryzyko związane z przypadkowym rozłączeniem przewodów. Skutki takiego wypadku mogą być bardzo poważne, o czym wiedzą chociażby właściciele pracowni chemicznych lub stacji benzynowych. Funkcjonalność oraz bezpieczeństwo to najmocniejsze strony szybkozłączek oferowanych przez specjalistyczny sklep MIDATECH. Chcąc cieszyć się pełnią właściwości tego segmentu armatury przemysłowej, należy wybierać sprawdzone produkty, pochodzące od znanych producentów.

Pierwszorzędnej jakości szybkozłączki powstają z wielu materiałów. Oto najpopularniejsze z nich

Szybkozłączka to doskonały sposób na trwałe złączenie ze sobą przewodów o różnych średnicach oraz współczynnikach bezpieczeństwa. Wśród najpowszechniejszych mocowań można wyróżnić wcześniej wymienione camlocki, a także wszelkiego rodzaju adaptery i eurozłącza TW. Podczas procesu wyboru najlepszego rozwiązania dla Twojej instalacji warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego została wykonana interesująca Cię szybkozłączka. W ofercie renomowanych dealerów armatury przemysłowej znajdziesz produkty wykonane ze stali szlachetnej. Niezwykle popularna w środowisku nierdzewka charakteryzuje się wysokim stopniem odporności na korozję oraz inne destrukcyjne czynniki, które powstają w trakcie przesyłu mediów. Doskonałym wyborem może okazać się również wyrób stworzony z mosiądzu. Badania pokazują, że stop miedzi i cynku odgrywa wiodącą rolę w walce z bakteriami, co przydatne jest zwłaszcza w branży medycznej. Wśród materiałów używanych do produkcji szybkozłączek należy wymienić również polipropylen, czyli tworzywo sztuczne obojętne na roztwory soli, mocne kwasy czy chociażby tłuszcze i oleje. Jest to materiał całkowicie antykorozyjny z najwyższą objętością fizjologiczną.

| artykuł partnera |

Share

REKLAMA

REKLAMA