W Starym Kurowie uroczyście otwarto nowoczesny ośrodek kultury...

Długo wyczekiwany remont sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury został zakończony w grudniu 2019r. a 05 lutego 2020r. odbyło się oficjalne otwarcie w którym uczestniczył m.in. Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Pan Stanisław Tomczyszyn.

W ramach realizacji zadania wykonano prace instalacyjne, ocieplenie budynku, wyremontowana została kuchnia z przynależnymi pomieszczeniami, sala widowiskowa gdzie wymieniono parkiet, wyremontowano również scenę, hol i toalety. Zmianie uległa też kolorystyka i oświetlenie sali – jest jaśniej i o wiele przyjemniej niż dotychczas. W wyremontowanej sali odbywać się będą treningi grup należących do Gminnego Ośrodka Kultury, występy i inne widowiska oraz konferencje.Dzięki temu będzie ona w pełni wykorzystywana.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł ponad 720 tyś. zł. Gmina Stare Kurowo na realizację przedsięwzięcia otrzymała wsparcie z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze w ramach priorytetu 4 „Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej". Kwota otrzymanego dofinansowania wyniosła 290.947,00 zł.

 

źródło: UM Stare Kurowo

Share

REKLAMA

REKLAMA