Pozwól klientom znajdować się natychmiast. Potrzebujesz wysokiej pozycji w Google

Możemy się rozwodzić nad tym, że postęp techniczny jedne problemy rozwiązuje, a inne stwarza, mimo wszystko jednak, wygoda wykonywania rozmaitych czynności nie tylko rośnie, ale też odgrywa dla konsumentów coraz większą rolę.

Dotyczy to także wszelkich zakupów – staje się ona ważniejsza nawet niż atrakcyjne ceny. Jeśli mamy nadzieję dotrzeć do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów, musimy to brać pod uwagę.

Cennik, sposób realizacji czy inne szczegóły oferty. Chcemy je znać natychmiast!

Od czasów, gdy internet zaczynał być medium wykorzystywanym masowo, zmieniło się bardzo wiele. Rozwiązania jakiegokolwiek problemu poszukać możemy natychmiast, sięgając do kieszeni po telefon. Mimo, że już to czyni zadanie niezwykle prostym, większość z użytkowników sieci nie zamierza nawet trudzić się przeglądaniem wielu stron wyników wyszukiwania Google. To tam zaczyna się wszak zwykle każda nasza podróż po zasobach sieci. Niezmiennie od wielu lat posiadanie jak najwyższego miejsca stanowi więc gwarancję wysokiej popularności strony. Warto walczyć o dosłownie każda pozycję, bo ich popularność wraz z oddalaniem się od szczytu spada wprost drastycznie. Ci, którzy znaleźli się poza pierwszą stroną liczyć mogą na uwagę jedynie garstki internautów – wyjątkowo cierpliwych lub wybrednych. To za mało, byś mógł zapewnić sobie zadowalającą sprzedaż!

Jak to zmienić? Zdobycie dobrej pozycji jest oczywiście możliwe, jednak przed kilkoma laty stało się znacznie trudniejsze niż kiedyś, gdy cała sprawa sprowadzała się do ilości linków. Google skutecznie broni się przed zbyt zuchwałym wpływaniem na uzyskiwane w jego głównym produkcie wyniki. Potrzebujesz więc fachowej pomocy

Nie ryzykuj amatorskich działań. Korzystaj ze wsparcia doświadczonych specjalistów

Ryzyko otrzymania karnego filtra dawniej było niewielkie, poza tym istniały możliwości ucieczki przed reakcją algorytmów na niedozwolone działania za pomocą zmiany domeny. Czasy te odeszły jednak bezpowrotnie. Oprócz tego ogromnie wzrosła rola optymalizacji strony, która nie sprowadza się już do napisania nowych tekstów. Jak wyjaśniają fachowcy z firmy AFTERWEB, roboty wyszukiwarki będą regularnie sprawdzać wiele technicznych aspektów jej funkcjonowania, zarówno takich jak struktura czy responsywność, jak i najbardziej nawet szczegółowych, by wymienić choćby właściwą postać adresów podstron, przyjrzą się także kodowi. Zmienił się także sposób budowy bazy linków – dziś liczy się ich siła. Zadbaj więc o to, by Twoją witryną zajęli się specjaliści. Atrakcyjny cennik nie może już być głównym kryterium wyboru – kto pochopnie oszczędza, ten nie zarabia. Kluczowe jest w tej dziedzinie doświadczenie. Niezbędna jest rozległa i, co ważne, aktualna wiedza, a tej nie sposób nabyć inaczej, niż poprzez praktykę. Ile trwać będą prace? Rzetelny fachowiec nie będzie obiecywał błyskawicznych efektów – zależą one od konkretnej sytuacji, zwykle ich pojawienie się wymaga kilku miesięcy. Cierpliwość ta wynagradzana jest jednak z dużą nawiązką.

| artykuł partnera |

Share

REKLAMA

REKLAMA