Podwyżki rachunków za prąd? Wybierz nowoczesne diody LED i zaoszczędź tysiące złotych!

Rachunki za energię elektryczną w Polsce rosną z roku na rok. Doświadczeni eksperci szacują, że przez kolejne kilka miesięcy indywidualne gospodarstwa domowe muszą być gotowe na płatność nawet o kilka procent większą w stosunku do zobowiązań z poprzedniego roku. Najnowsze zmiany regulowane przez polski rząd najbardziej dotykają przedsiębiorców.

Zwłaszcza tych, którzy muszą korzystać z hal produkcyjnych lub ogromnych magazynów, gdzie prąd zużywany jest w naprawdę sporych ilościach. Szukasz sposobu na zaoszczędzenie? Oto charakterystyka opraw typu LED.

Innowacyjna technologia LED bez tajemnic. Zobacz, dlaczego warto w nią zainwestować!

Nowoczesne systemy oświetleniowe wykorzystujące diody elektroluminescencyjne w rodzimych przedsiębiorstwach znane są już od kilku lat. Właściciele zakładów przemysłowo-produkcyjnych czy chociażby magazynów wysokiego składowania dostrzegają szereg wymiernych korzyści, jakie oferuje dioda LED. Wśród nich wymienia się przede wszystkim doskonałą jakość emitowanego światła, która poprawia poziom bezpieczeństwa oraz produktywności w miejscu pracy. Niezwykle jasna wiązka promieni wypuszczanych przez tego typu oprawy jest również całkowicie bezpieczna dla oczu, a jej proekologiczny charakter sprawia, że inwestując w lampy LED można dołożyć małą cegiełkę do odbudowy kondycji mocno zanieczyszczonego środowiska. Ucierpiało ono chociażby przez rtęciowe żarówki, które na potęgę emitowały szkodliwe czynniki oraz kilogramy dwutlenku węgla. Wysoki poziom sprzyjaniu środowisku oraz – co najistotniejsze – człowiekowi nie stanowi jednak największych zalet luminacji LED. Szczególną uwagę należy zwrócić na niskie finanse.

Kilkanaście tysięcy złotych w kieszeni? Oprawy LED stanowią zbawienie dla Twoich finansów

Różnice w koszcie eksploatacji, podobnie jak w przypadku jakości emitowanego światła, można zauważyć przysłowiowym gołym okiem. Szczególnie uwydatnione są one w zestawieniu zaledwie jednej żarówki tradycyjnej z nowoczesnym rozwiązaniem typu LED. Mimo, iż koszt początkowy nie przemawia na korzyść innowacyjnej technologii diod elektroluminescencyjnych, to codzienne użytkowanie półprzewodnika wiąże się z oszczędnością sięgającą nawet czterystu złotych w skali roku. Na tak potężne rozbieżności finansowe bezpośredni wpływ ma wydłużona żywotność. Tylko jedna żarówka LED może przepracować minimum 50 tysięcy godzin. Współczynnik ten dla nieco przestarzałych rtęciówek wynosi zaledwie półtorej tysiąca godzin. W przypadku wyposażania hal oraz magazynów w rozwiązania oferowane przez polską firmę NowaLed  można liczyć na odłożenie nawet do kilkunastu tysięcy rocznie. Taka inwestycja wydaje się być bardzo dobrym posunięciem. Zwłaszcza, że ceny prądu w kolejnych latach będą znacząco rosły.

| Artykuł partnera |

Share

REKLAMA

REKLAMA