Modernizacja oczyszczalni ścieków w Dobiegniewie za 19 mln zł.

Dobiegniew otrzyma prawie 10 milionów złotych na modernizację oczyszczalni ścieków. 

- Bardzo ambitny projekt o dużej wartości. Cieszymy się, że udało się znaleźć pieniądze, prawie 10 mln zł na dofinansowanie jeszcze w końcowej fazie obecnej perspektywy unijnej. Bez takiej pomocy trudno realizować inwestycje związane z ochroną środowiska i podnoszeniem komfortu życia mieszkańców. Gratuluję odwagi, bo takie duże zadania w małych gminach są wymagającymi inwestycjami – twierdzi członek zarządu Marcin Jabłoński.

Modernizacja oczyszczalni ścieków ma kosztować ponad 19 mln zł. Ponad połowa tej kwoty, czyli prawie 10 mln zł stanowi wsparcie unijne. Zakres planowanych prac obejmuje m.in. remont części istniejących obiektów oraz rozbudowę oczyszczalni o dodatkowy bioblok, stację dmuchaw, plac osadowy i zagęszczacz grawitacyjny, czy też system wizualizacji procesu technologicznego i sterowania elektronicznego. W ramach projektu przewidziano także wymianę części istniejących urządzeń na nowe, ponieważ obecne urządzenia cechują się niską efektywnością pracy i bardzo dużą awaryjnością.

- Cieszę się z inwestycji, choć to wymagający projekt. Zadanie pozwoli nam spełnić dyrektywę unijną, ściekową i będziemy mieli 98% skanalizowania całej gminy. Deklaruję, że energia mnie nie opuszcza i będę chciała wykonać projekt modelowo - tłumaczy Sylwia Łaźniewska, Burmistrz Dobiegniewa.

- Dużo się dzieje w Dobiegniewie. Mowa nie tylko o oczyszczalni ścieków, która pozwoli zmienić oblicze gminy, ale także ul. Poznańskiej, czy też Muzeum Woldenberczyków. To bardzo dobrze, że te pieniądze trafiają także do najbardziej wysuniętego na północ regionu województwa lubuskiego. Cieszy mnie też inwestycja w browarze w Witnicy. Muzeum będzie naszą perełką - dodała poseł Krystyna Sibińska, która również wzięła udział w dzisiejszej widekonferencji.

źródło: lubuskie.pl/

Share

REKLAMA

REKLAMA