Maska przeciwsmogowa na Twoje potrzeby – jak ją wybrać?

Do rekreacyjnej jazdy na rowerze, uprawiania sportów ekstremalnych, na spacer, do pracy, na wielkie wyjścia, dla alergików – maski antysmogowe dziś ewoluowały i ich wybór jest naprawdę duży. Grunt to dobrać produkt tak, aby jak najlepiej spełniał swoją rolę, a przy tym był wygodny i certyfikowany. Zobacz, jakie maski są dostępne na rynku i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Maski przeciwsmogowe do pełnej ochrony

Priorytetem w funkcjonalności masek antysmogowych jest udowodnienie tego, że filtrują nie tylko drobne cząstki w zanieczyszczonej atmosferze miasta, ale także chronią przed emisją spalin samochodowych, dymem z kominów i papierosów oraz innych szkodliwych aerozoli. Dlatego warto zwrócić uwagę na to, by produkt posiadał odpowiednie certyfikaty. Chodzi przede wszystkim o spełnienie wymogów testów na zgodność z normą EN149:2001 + A1:2009 dotyczącą półmasek filtrujących oraz posiadanie znaku CE i Deklaracji Zgodności dotyczących regulacji środków ochrony indywidualnej.

Poza tym, biorąc pod uwagę pandemiczne czasy koronawirusa, dobrze gdyby maska przeciwsmogowa zabezpieczała także przed infekcjami. Stosując takie akcesorium, ogranicza się narażanie na zakażenie drogą kropelkową, gdy ktoś obok kicha lub kaszle. Maseczki przeciwsmogowe Respro niewątpliwie zmniejszają to ryzyko poprzez odpowiednie mechanizmy filtracji.

Dobry filtr, czyli serce w maseczce antysmogowej 

Potwierdzona skuteczność masek antysmogowych wiąże się bezpośrednio z obecnością dobrego filtra. W zasadzie jest on sercem tego akcesorium. W ofercie marki Respro dostępne są różne rodzaje filtrów, które można dopasować do swoich potrzeb. Najpopularniejsze modele to:

  • Techno – są to filtry złożone z warstwy Hepa-Type oraz dynamicznego węgla aktywnego. Dzięki temu dobrze chronią nie tylko przed cząstkami stałymi, ale również przed spalinami samochodowymi i przemysłowymi, kwaśnymi gazami oraz tlenkami. Jest to rozwiązanie, które warto wykorzystać w maseczkach antysmogowych do codziennego użytku. Sprawdzą się podczas dojazdów do pracy, spacerów w zatłoczonym mieście lub uprawiania sportu na zewnątrz.
  • Cinqro Sport – ten rodzaj filtrów wyróżnia się najmniejszymi oporami na wdechu. Dobrze chronią przed smogiem, pyłem i kurzem oraz drobinkami o średnicy mniejszej niż 0,2 mikrona. Włókna warstwy filtrującej zostały naładowane elektrostatycznie, dzięki czemu efektywnie wyłapują nawet najmniejsze nieczystości. Sprawdzą się dobrze również do ochrony przed koronawirusem i w czasie intensywnej aktywności fizycznej.
  • Cinqro Urban – to połączenie zalet filtra Sport z Techno, ponieważ zapewniają niewysoki opór powietrza oraz pochłanianie kwaśnych gazów, tlenków czy spalin. Pozwalają na swobodny oddech i są uniwersalnym rodzajem, który sprawdzi się w codziennym użytkowaniu oraz do tzw. zadań specjalnych, czyli na przykład podczas biegania lub jazdy na rowerze.

Maseczki przeciwsmogowe Respro: funkcjonalność w parze z dopasowaniem i modą

Twoje poszukiwania idealnej maski antysmogowej oprócz funkcjonalności i skuteczności powinny uwzględniać także dopasowanie i komfort noszenia. Najlepiej wybrać akcesorium, które można prać i które ma wymienne filtry. Bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze maseczek przeciwsmogowych jest dopasowanie. Źle dobrana maska ​​przepuszcza powietrze i jest praktycznie bezużyteczna. Upewnij się, że kupujesz produkt, który całkowicie uszczelnia Twoją twarz – tak, aby całe wdychane powietrze było filtrowane. Maski antysmogowe Respro mają dwa otwory wydechowe oraz powłokę wykonaną z neoprenu. Dzięki temu skóra może oddychać i nie poci się nawet podczas intensywnego wysiłku fizycznego. 

O wygodzie użytkowania tych masek decydują także detale: idealne dopasowanie do rozmiaru głowy i kształtu twarzy, wzmocnienia, szwy, które nie powodują otarć, a także wytrzymały rzep mocujący Velcro. Do tego dochodzi także mnogość wzorów, które można dopasować zarówno do sportowej, jak i eleganckiej stylizacji.

Maseczki antysmogowe Respro doskonale sprawdzają się w różnych sytuacjach, a ich cena jest adekwatna do jakości.

 źródło: artykuł partnera 

Share