Wojewódzkie Święto Wojska Polskiego w Strzelcach Krajeńskich | VIDEO

15 sierpnia w Święto Wojska Polskiego MON zorganizuje 30 festynów w całym kraju. Na liście miejscowości w których odbędą się festyny znalazły się Strzelce Kraj. Tegoroczne obchody będą się obwały pod hasłem: "Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej".

Minister Mariusz Błaszczak zapowiedział na briefingu w Warszawie, że 15 sierpnia resort obrony w formie festynów będzie chciał przedstawić społeczeństwu profesjonalizm Wojska Polskiego. Jak dodał, pokazy sprzętu i umiejętności wojskowych mają promować służbę w wojsku i zachęcać do wstępowania w jego szeregi.

Na piknikach zobaczyć będzie można m.in.: pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy,  pokazy lotnicze, koncerty orkiestr wojskowych, przewidziano też mobilne punkty szczepień,  strefy zabaw dla dzieci i żołnierską kuchnię.

Szef MON zaznaczył, że podczas pikników będzie można zapoznać się ze sprzętem, którym dysponują żołnierze Wojska Polskiego. Będzie można porozmawiać z żołnierzami na temat służby wojskowej.

W Strzelcach Krajeńskich czeka nas moc atrakcji 

Rosomak, łódź saperska, wojskowe wozy strażackie i wiele innych sprzętów wyposażenia Wojska Polskiego na strzeleckich plantach. 

Niecodzienna okazja do przyjrzenia się bliżej pracy żołnierzy, porozmawiania o służbie i do "pomacania" wielu elementów wyposażenia Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

- To bardzo ważne święto i wyjątkowy dzień, kiedy chcemy dziękować i wyrażać szacunek naszym żołnierzom, którzy dbają o bezpieczeństwo ojczyzny i bezpieczeństwo obywateli. Chcemy, aby te uroczystości były bardzo godne. A w tym roku odbędą się one w mieście, które co prawda nigdy nie miało związku z wojskiem, ale właśnie takie było życzenie ministra. Wybrałem Strzelce i liczę, że będzie to naprawdę wspaniały dzień i piękna uroczystość, do udziału w której zachęcam wszystkich mieszkańców - mówi Władysław Dajczak, Wojewoda Lubuski.

Pełny program obchodów:

  • 11:15 do 12:15 Msza Święta (kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej) ul. Chrobrego w Strzelcach Krajeńskich,
  • 12:45 do 13:45 Uroczysty Apel (Rynek Miejski im. Tadeusza Federa w Strzelcach Krajeńskich),
  • 14:00 do 18:00 Piknik wojskowy (planty przy ul. Strzeleckiej).


organizatorzy: Lubuski Urząd Wojewódzki, 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej, Strzelce Krajeńskie

foto: mon.gov.pl, 
źródło: mon.gov.pl, UM Strzelce

Share