37-letni strzelczanin oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około 9.10 na drodze powiatowej 2216Z między Boguszynami a Bukwicą w gminie Pełczyce. Kierujący audi 37-letni mieszkaniec Strzelec Krajeńskich z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze.

Samochód najpierw uderzył lewym bokiem w przydrożne drzewo później prawym bokiem w kolejne drzewo, koziołkował i zatrzymał się w polu przygniatając pasażera, który wypadł z pojazdu. Pasażer nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa i po uderzeniu w drzewo wypadł z koziołkującego pojazdu. Wskutek odniesionych obrażeń 28-letni mężczyzna zginął na miejscu.

Kierowca uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci znaleźli go i zatrzymali w polu za miejscowością Bukwica. Mężczyzna nie zgodził się na badanie zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego stan trzeźwości w czasie wypadku zostanie ustalony na podstawie badania krwi - informuje KPP w Choszcznie. 

Dziś zostanie mu przedstawiony zarzut. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

foto: KPP Choszczno (policja.choszczno.pl)

źródło i foto: KPP Choszczno, Rzecznik

Share