Pijany 33-latek spowodował kolizję drogową - zatrzymali go świadkowie

8 kwietnia br. obywatele gminy Dobiegniew ujęli nietrzeźwego sprawcę kolizji drogowej. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości przez mundurowych okazało się, że sprawca miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W dniu 8 kwietnia 2017 rok dyżurny Strzeleckiej Komendy uzyskał informację, że na terenie gminy Dobiegniew doszło do kolizji drogowej. Sprawcę zdarzenia zatrzymali świadkowie. Wyczuli od niego wyraźną woń alkoholu, o czym natychmiast powiadomili Policję. Po przyjeździe na miejsce, policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy. Jak się okazało 33-letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak ustalili osoba ta wcześniej dokonała kradzieży pojazdu, którym spowodowała zdarzenie drogowe. Dodatkowo kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Pojazd został zwrócony prawowitemu właścicielowi.

Sąd Rejonowy w Strzelcach Krajeńskich w trybie przyśpieszonym zastosował wobec sprawcy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat, 5 tys. świadczeń pieniężnych oraz karę 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata.

źródło i foto: . S.Warzecha KPP w Strzelcach Krajeńskich

Share

REKLAMA

REKLAMA