W weekend Strzelecka drogówka zatrzymała 5-ciu piratów drogowych [Video]

W miniony weekend strzelecka drogówka zatrzymała 5-ciu kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h. Niebezpieczny rajd uwiecznił policyjny video rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie.

Video: 

W piątek (21 kwietnia) strzeleccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego patrolujący drogi gminy Dobiegniew, zauważyli pojazd Audi A4, który pędził 104 km/h przez miejscowość Dobiegniew. Niebezpieczną jazdę uwiecznił policyjny video rejestrator zamontowany w nieoznakowanym radiowozie. Po zatrzymaniu do kontroli okazało się, że nieodpowiedzialnym kierowcą jest 55-letni obywatel Niemiec, którego mundurowi ukarali mandatem karnym i zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Chwilę później w miejscowości Rolewice policjanci zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki Ford, który jechał z prędkością 101 km/h na tzw. „50". 37 -letni mieszkaniec powiatu gdańskiego stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz został ukarany mandatem karnym i 10 pkt. karnymi.

W niedzielę (23 kwietnia) prawo jazdy straciło trzech kierujących w związku z przekroczoną prędkością w terenie zabudowanym. Pierwszy z nich został zatrzymany w miejscowości Dobiegniew na ul. Gorzowskiej. 44-letni mieszkaniec woj. Wielkopolskiego miał 107 km/h na tzw. „50". Następnie w miejscowości Rolewice 49-letni kierujący pojazdem marki Mercedes nie spodziewając się, jadącego za nim radiowozu, przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. Tego samego dnia policjanci zatrzymali w Dobiegniewie 38-letniego kierującego Seatem Leon, który przekroczył dozwoloną prędkość o 61 km/h, jadąc 111 km/h w obszarze zabudowanym. Także tym kierowcom, poza mandatem i punktami karnymi, zatrzymano uprawnienia do kierowania na okres trzech miesięcy.

Od początku 2017 roku na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego odnotowano już 15 takich zdarzeń, w których kierowcy przekroczyli prędkość o 50km/h w terenie zabudowanym. 

 
źródło: S. Warzecha, KPP w Strzelcach Kraj.

Share

REKLAMA

REKLAMA