Pijany kierowca zatrzymany dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca Dobiegniewa!

Dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grozi 59-letniemu kierowcy, który miał w organizmie dwa promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe, dzięki obywatelskiej postawie jednego z mieszkańców,

który widząc podejrzanie jadącego kierowcę golfa zareagował, zajeżdżając swoimi samochodem drogę 59-latkowi, wyciągając ze stacyjki kluczyki i informując Policję.

Sytuacja miała miejsce 25 października na jednej z ulic w Dobiegniewie. Około godziny 21:00 kierowca golfa wsiadając do swojego samochodu i próbując wyjechać z parkingu wzbudził podejrzenie u jednego ze świadków tej sytuacji. Czujny kierowca, wykazał się godną pochwały obywatelską postawą, gdyż przysłowiowo „nie odwrócił głowy w drugą stronę", lecz zajechał swoim samochodem drogę 59-latkowi i wyciągnął z jego samochodu kluczyki, tym samym skutecznie uniemożliwiając dalszą jazdę. Mężczyzna, którego postawa zasługuje na wielkie słowa uznania, powiadomił również o całym zdarzeniu dyżurnego strzeleckiej komendy. Ten na miejsce skierował policjantów. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca golfa ma w organizmie dwa promile alkoholu. Grożą mu dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

REKLAMA

REKLAMA