Obywatel zgłosił, policjanci potwierdzili i zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy [VIDEO]

Dzięki zgłoszeniu naniesionemu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego strzeleckiej komendy zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Obywatel dokonał zgłoszenia dotyczącego przekroczenia prędkości w miejscowości Licheń, która leży przy drodze krajowej nr 22 niedaleko Strzelec Krajeńskich. Weryfikacją zgłoszenia zajęli się mundurowi z drogówki. W poniedziałek /19 lutego br/ około południa już pierwszy pomiar prędkości potwierdził zgłoszenie.

Kierowca osobowego peugeota jechał ponad 100 km/h przez miejscowość, gdzie powinien jechać z prędkością maksymalnie 50 km/h. Policjanci za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze zatrzymali 44-latkowi prawo jazdy na trzy miesiące i ukarali mandatem.

„Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa", to narzędzie dzięki któremu mieszkańcy mają możliwość w prosty sposób przekazać Policji informacje o miejscach i zdarzeniach, które mają wpływ na poczucie bezpieczeństwa. Dlatego Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa pozwala na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Aby skorzystać z KMZB wystarczy komputer z dostępem do internetu. Po uruchomieniu aplikacji zaznaczamy miejsce na mapie, które nas interesuje oraz rodzaj zagrożenia. Następnie zgłoszeniem zajmują się policjanci, którzy sprawdzają, czy rzeczywiście na wskazanym przez mieszkańców miejscu dochodzi do łamania prawa.

 

źródło: KPP Strzelce Kraj

 

Share

REKLAMA

REKLAMA