DREZDENKO: Mając ponad 2 promile próbował odjechać autem – pijanego kierowcę powstrzymał emerytowany policjant

Dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów grożą 51-letniemu kierowcy, który miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Jego zatrzymanie było możliwe, dzięki postawie emerytowanego policjanta z Drezdenka,

który widząc pijanego kierowcę volkswagena uniemożliwił mu dalszej jazdy i powiadomił Policję.

51-letni mężczyzna, który wsiadł za kierownicę swojego samochodu mając w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Cała sytuacja miała miejsce w piątek (13 listopada) w Drezdenku. Jego niebezpieczne zachowanie, które mogło zakończyć się tragicznie przerwał emerytowany policjant. Były już stróż prawa zauważył w jednym ze sklepów mężczyznę, od którego był wyczuwalny silny zapach alkoholu. Kiedy pijany klient wyszedł ze sklepu i usiadł za kierownicę zaparkowanego volkswagena policyjny emeryt postanowił zareagować. Podszedł do auta i nie pozwolił, aby mężczyzna odjechał.

O całej sytuacji były funkcjonariusz powiadomił również policjantów. W pewnym momencie pijany mężczyzna włączył silnik i próbował uciec, jednak były stróż prawa skutecznie zareagował, wyłączył silnik i wyjął kluczyki ze stacyjni. Chwilę potem na miejsce przyjechał patrol drogówki. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca volkswagena ma w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Grożą mu teraz dwa lata pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów.

 

źródło: Komenda Powiatowa
Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share

REKLAMA

REKLAMA