Policjant z strzeleckiej dochodzeniówki przerwał niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy...

Dzięki postawie policjanta ze strzeleckiej dochodzeniówki, udało się w porę przerwać niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy. Funkcjonariusz na jednym z parkingów w Gorzowie Wielkopolskim zauważył osobówkę, której kierowca uderzył kilkukrotnie w mur próbując wyjechać na ulicę.

Reakcja policjanta przerwała tę niebezpieczną jazdę. Kierowca saaba miał w organizmie dwa promile alkoholu. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusz ze strzeleckiej dochodzeniówki  wykazał się czujnością, dzięki której w porę przerwano niebezpieczną jazdę pijanego kierowcy.

Jego uwagę zwrócił osobowy saab, którego kierowca miał duże problemy z wyjechaniem z parkingu. Kiedy cofał uderzył tyłem samochodu w niewielki murek. Nieudane manewry powtórzył jeszcze dwa razy uderzając w murek kolejne dwa razy. Kiedy kierowcy udało się wyjechać na ulicę, jego auto nagle zatrzymało się. Mężczyzna siedzący za kierownicą próbował nieudolnie ruszyć w dalszą drogę, jednak mimo włączonego silnika i wciskania pedału gazu kierowcy nie udało się ruszyć z miejsca.

Widząc całą sytuację policjant ze Strzelec Krajeńskich podbiegł do mężczyzny. Wtedy okazało się, że kierowca ma problemy z logicznym wysłowieniem się. Interweniujący po służbie zauważył przejeżdżający patrol drogówki więc poprosił o pomoc. Badanie policyjnym alkomatem wykazało dwa promile alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

źródło: T.Bartos 
Komenda Powiatowa Policji w Strzelcach Krajeńskich

Share