Spotkanie Wojewody Lubuskiego z Starostą Powiatu. Rozmawiano o drogach i remoncie SOSZ w Strzelcach...

Dziś w Gorzowie odbyło się spotkanie Władysława Dajczaka Wojewody Lubuskiego z Bogusławem Kierus Starostą Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego.

Podczas spotkania omawiane były inwestycje drogowe w powiecie strzelceko-drezdeneckim w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. Zarząd powiatu przygotowuje dokumentacje na remonty i przebudowy dróg w każdej gminie. Planowane są inwestycje na drogach w Bobrówku ul. Choszczańska, Zwierzynie ul. Wojska Polskiego, Dobiegniewie ul. Mickiewicza, Rąpinie i Przynotecku.

Podczas spotkania został omówiony harmonogram prac modernizacyjnych w Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym w Strzelcach Krajeńskich. W tej szkole uczy się ok. 140 uczniów o specjalnych potrzebach kształcenia z całego powiatu. W celu poprawy warunków pobytu niezbędne jest wykonanie prac podnoszących bezpieczeństwo uczniów i pracowników w placówce. Na ten cel Powiat otrzymał ponad 3 miliony, dzięki tym środkom zostanie wymieniona instalacja elektryczna, stolarka drzwiowa i okienna, budynek zostanie poddany głębokiej termomodernizacji, zamontowane zostaną ogniwa fotowoltaiczne.

źródło: fsd.pl

Share