Mateusz Węgrzyn uspokaja - spełnie Wasze oczekiwania.

Otrzymaliśmy pytanie od jednego z naszych czytelników dotyczące nowo wybranego Radnego Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich - Mateusza Węgrzyna. Zapytaliśmy i mamy odpowiedź. Pytanie od czytelnika: "Jak chce uczestniczyć

w posiedzeniach rady gminy jeden z wybranych radnych (Mateusz Węgrzyn) bo o ile wiadomo to on studiuje dziennie i mieszka we Wrocławiu"

Panie Mateuszu jak chce uczestniczyć w posiedzeniach Rady Gminy? - pyta nasz czytelnik twierdząc, że studiuje Pan dziennie i mieszka we Wrocławiu .
MW:Przede wszystkim chciałbym podziękować wszystkim moim wyborcom za ich poparcie. Mam nadzieję, że będę w stanie spełnić Wasze oczekiwania. Chciałbym również uspokoić Waszego czytelnika. Nie studiuję we Wrocławiu, lecz w Poznaniu a to znacznie bliżej i wydaje mi się, że nie wpłynie to na jakość mojej pracy w Radzie Miasta. Poinformowałem o tym wyborców przed głosowaniem i widocznie oni również nie widzą w tym przeszkody.

To Pana spory sukces, jakie cele stawia sobie Pan jako radny?
MW:Jako radny chciałbym zrealizować swój program wyborczy. Przede wszystkim podjąć działania w celu zmniejszenia bezrobocia w gminie. Przygotowanie miejsc pod inwestycje i aktywne poszukiwanie inwestorów oraz wspieranie lokalnej przedsiębiorczości. Oprócz tego rozszerzenie programu „Budżet obywatelski", który miałby obejmować nie tylko Strzelce Krajeńskie, ale również wszystkie miejscowości
w gminie. Poza tym rozwiązanie problemu często zanieczyszczonej bakteriami wody oraz renowacja parku i budowa placów zabaw. Kolejnym bardzo ważnym celem jest wyasfaltowanie drogi E22. To skandal żeby w takiej małej miejscowości były takie duże korki. Co prawda nie należy to do uprawnień gminy, ale nowe władze w województwie stwarzają szansę na jej remont. Jeśli nie to trzeba będzie szukać poparcia we władzach centralnych. W przyszłym roku są wybory prezydenckie i parlamentarne. Można to wykorzystać.

Jak zamierza Pan pogodzić swoje obowiązki z pracą w Radzie Miejskiej?
MW:Każdy z nas, poza Radą Miasta, ma inne obowiązki. Uważam, że skoro inni potrafią je pogodzić to również ja nie powinienem mieć z tym problemu.

Na kogo odda Pan swój głos w II turze ?
MW:Wybory są tajne, więc nie powiem na kogo oddam swój głos, lecz patrząc na komitet, z którego startowałem, nie trudno się tego domyślić.

Mateusz Węgrzyn dostał się do Rady Miejskiej uzyskując 173 głosy. Startował z KWW Mateusza Federa. 

POLECAMY: 
Wybory Strzelce Kraj: Szykuje się II tura. Wyniki!
Tragedia w Starym Kurowie! Zamordowano kobietę?
W Strzelcach ma powstać "Pomnik Orła Białego"

Share

REKLAMA

REKLAMA