Wybory samorządowe już za rok. Kampanie ruszyły!

Już za niecały rok wybory samorządowe. Obecnie termin wyborów samorządowych określa art. 371 par. 1 zd. 2 Kodeksu Wyborczego, zgodnie z którym datę wyborów do rad wyznacza się na ostatni dzień wolny od pracy poprzedzający upływ

kadencji rad (pod rządami poprzedniej ordynacji wyborczej do rad był to dzień wolny od pracy przypadający w ciągu 60 dni po upływie kadencji rad). Wybory odbyły się 21 listopada 2010 roku, co oznacza że zgodnie z aktualnymi przepisami, obecna kadencja upływa 21 listopada 2014 roku. Ale, że termin ten wypada w poniedziałek, to ostatnim dniem wolnym od pracy poprzedzającym ten dzień to niedziela 20 listopada 2014 roku. W tym właśnie dniu powinniśmy udać się do urn by wybierać burmistrza Strzelec Krajeńskich, radnych do Rady Miejskiej, radnych do Rady Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego i radnych do Sejmiku Wojewódzkiego.

Sytuacja na rok przed wyborem zaczyna się zaostrzać. Ruszyły kampanie wyborcze "przyszłych" kandydatów, niedawno mieliśmy okazję zobaczyć jak się prężą nad sytuacją Łucznika. Dlaczego? Na rok przed wyborami na pewno nikt nie pozwoli by jedyny strzelecki Klub przestał istnieć. Duma! Tradycja! Młodzież! Szkolenie! Ehhhh jakie to piękne hasła. Kibice mogą spać spokojnie, Łucznikowi nic się nie stanie - chyba, że po wyborach. ;)

Cztery lata temu pojawiało się wiele nazwisk, które miały być kandydatami na Burmistrza, ostatecznie wystartowało trzech. Jakie nazwiska pojawiają się na rok przed przyszłorocznymi wyborami? Marek Halasz, Romuald Gawlik, Wiesław Sawicki, Andrzej Bajko? Ten ostatni poczynił jak na razie najdalsze kroki w budowie swojego wizerunku, ale o tym chyba już pisałam... A wy co sądzicie na rok przed wyborami? Zmiana władzy? Kandydaci? 

Wasza Ania! pisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  

Share

REKLAMA

REKLAMA