Przełajowe MP w Koziegłowach - Piotrek Gruszczyński tuż za podium!

W miniony weekend w Koziegłowach odbyły się Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W zawodach startowała spora grupa zawodników KK LKS POM Strzelce Krajeńskie.

13-14 stycznia w Koziegłowach ponad 500 zawodników we wszystkich kategoriach walczyło o koszulkę z orłem na piersi. W kategorii Masters II A pierwsze miejsce zajął Rafał Chmiel . A jak poradzili sobie zawodnicy LKS POM Strzelce Krajeńskie? Relacja poniżej. 

Poniżej relacja LKS POM Strzelce Krajeńskie z zawodów! 

Zaczęło się w sobotę wyścigiem młodzików, w którym startował Bartek Bacieczko. Bartek wystartował bardzo dobrze i ciągle trzymał się w czołowej 8 ale jednak na końcówce zabrakło już sił i do mety dotarł 11. Nasz młodzik ma przed sobą jeszcze wiele sezonów ścigania dlatego ten start można zaliczyć do udanych i z pozytywnym nastawieniem patrzeć w przyszłość.

Niedziela stała pod znakiem wyścigów w kategoriach juniorki młodszej, juniorów młodszych, juniorów oraz kobiet open. Weronika Paziewicz skończyła wyścig na 7 miejscu w juniorkach młodszych. Weronika jest dopiero od października juniorką młodszą i przed nią jeszcze wiele startów - czego jesteśmy pewni.Juniorzy młodsi spisali się słabiej i zajęli miejsca poza drugą dziesiątką, Olek Stankiewicz skończył wyścig na 22 pozycji natomiast Kuba Ledzianowski był 27. W kobietach Open startowała Nicole Ostojska, jednak tego dnia nic nie przebiegało po jej myśli i musiała wycofać się z rywalizacji po kilku upadkach.

Całe show skradli juniorzy, a mianowicie Piotrek Gruszczyński, który tego dnia był w znakomitej formie. Zaczęło się od nerwów na starcie kiedy to sędziowie przesunęli Piotrka do ostatniego rzędu (co jest skandalem, ponieważ kiedy sędzia wyczytywał nazwisko Gruszczyńskiego zawodnik dojeżdżał już przy starcie lecz nie mógł się dopchać do linii startu). Kiedy wydawało się, że już po dobrym występie Piotrek zaraz po starcie szybko przesunął się do czołówki i jechał w okolicach 5,6 miejsca. Kolejne rundy bardzo mocno pracował, żeby dojść czołową dwójkę jednak ta sztuka się nie udała i utrzymywał trzecią lokatę. Tak wyścig toczył się praktycznie do ostatniej rundy. Hubert Drobek z Trasy Zielona Góra jechał czwarty ale tego dnia też nie zamierzał odpuszczać i jechał bardzo mocno. W końcu dopadł do naszego zawodnika. Piotrek Gruszczyński na mecie musiał zadowolić się 4 miejscem. Mimo miejsca tuż za podium był to najlepszy i najbardziej emocjonujący wyścig a Gruszczyński rozpalił emocje kibiców i do końca nie było wiadomo kto zdobędzie ten ostatni medal.
Czy wyścig ułożyłby się inaczej dla nas gdyby Piotrek nie został przesunięty przez sędziów do ostatniego rzędu? Możemy tylko gdybać ...

Podsumowując był to dobry start naszych kolarzy, zabrakło medalu ale ciągle liczymy się w czołówce, a to najważniejsze!

W przyszłym roku Mistrzostwa Polski odbędą się w Strzelcach! 

Podczas zakończenia 81 Mistrzostw Polski w Koziegłowach właśnie przekazano prawo organizacji Przełajowych Mistrzostw Polski w 2019 roku, które odbędą się w Strzelcach Kraj.

 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA