Poproszę dobry kod promocyjny – jak to działa? Podpowiadamy!

Polowanie na promocje to wciąż bardzo popularny wśród Polaków trend zakupowy. Lubimy kupować dużo i tanio, dostawać gratisy oraz inne korzyści.

Jednym z najnowocześniejszych odmian promocji są kody promocyjne, które przywędrowały do nas z krajów zachodnich. Jak działają kody do rabatów, bonusów i promocji? Podpowiadamy!

Według badania Ipsosu, Polacy są narodem, który najbardziej lubi promocje ze specjalnym kodem, zostawiając z tyłu inne europejskie nacje: Anglików, Niemców, Francuzów. To właśnie cena jest najważniejszym kryterium wyboru zarówno miejsca, w którym robimy zakupy, jak i nabywanych produktów. –Jesteśmy inteligentnymi klientami, bo nauczyliśmy się tego jeszcze w czasach, kiedy w sklepach niewiele było do kupienia. W dodatku jesteśmy konsumentami niezbyt jeszcze zamożnymi. Wybieramy więc specjalne promocje, bo możemy kupić markowe rzeczy za połowę ceny – wyjaśnił Tadeusz Popławski, profesor socjologii z Politechniki Białostockiej, w rozmowie z portalem poranny.pl. Z krajów Europy Zachodniej docierają do nas natomiast coraz to nowe formy promocji – jedną z tych, która w ostatnich latach bardzo zyskała na popularności, są kody promocyjne.

Co trzeba wiedzieć o kodach promocyjnych?

Kody promocyjne to specjalne hasła (zbudowane z cyfr i/lub liter, czasami również słów), które wystarczy wpisać w odpowiednie miejsce podczas dokonywania zakupów przez Internet, dzięki czemu uzyskuje się określoną korzyść. Jaka to może być korzyść? Obniżka ceny danego produktu lub całych zakupów (kwotowa lub procentowa), czasem także próbki produktów, pełnowartościowy gratis, niekiedy również darmowa dostawa.

Bardzo interesującą odmianę kodów promocyjnych oferują swoim graczom legalni bukmacherzy (np.: jeden z nowych bukmacherów BetFan kodem promocyjnym podbija stawkę bonusu dla nowych graczy do 3000 zł -tu zobacz BetFan kod promocyjny). Ich kody bonusowe pozwalają typerowi uzyskać tzw. bonus, czyli dodatkową sumę pieniędzy, którą następnie można przeznaczyć na obstawianie zakładów wzajemnych. I jeśli komuś wydaje się dziwna obecność kodów bonusowych u legalnych bukmacherów, to warto uświadomić sobie, że podobne promocje przygotowują dla swoich klientów banki, ubezpieczyciele czy biura podróży!

Pozostaje jeszcze kwestia tego, skąd pozyskać kod promocyjny – tak, aby na pewno zadziałał. Możliwości jest kilka. Warto regularnie śledzić oficjalne kanały komunikacji firm, na produktach których nam zależy – ich strony internetowe, profile w mediach społecznościowych, publikowane cyklicznie gazetki reklamowe czy ulotki.

Trzeba również zrobić rozeznanie wśród portali, które zajmują się wyłącznie pośrednictwem między firmami a klientami, publikując dziesiątki kodów promocyjnych do przedsiębiorstw właściwie ze wszystkich branż (portal taki zarabia zazwyczaj na prowizjach od transakcji, które dochodzą do skutku z wykorzystaniem dostępnego u nich kodu rabatowego np. picodi.com, reklamujący się hasłem – wszystkie rabaty w jednym miejscu). Wreszcie istnieją zaufani partnerzy firm z określonych branż, które również upubliczniają kody promocyjne. I tak np. kod bonusowy od serwisu legalsport.pl pozwala na otrzymanie maksymalnych bonusów powitalnych i freebetów u każdego z działających na rynku legalnych bukmacherów, co w sumie umożliwia zgarnięcie całkiem pokaźnej sumy pieniędzy całkiem za darmo.

Klientom nie pozostaje więc nic innego, jak szperać w sieci i wyławiać dla siebie najkorzystniejsze okazje!

Graj legalnie i odpowiedzialnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów. Nielegalne zakłady to ryzyko wysokich kar finansowych.

[materiał informacyjny]

 

Share

REKLAMA

REKLAMA