KPP Strzelce: Trzeźwy kierowca - policjanci przebadali blisko 300 kierowców...

Prawie 300 przebadanych kierowców, wśród których wszyscy byli trzeźwi, to bilans poświątecznych działań „Trzeźwy kierowca". Również przez cały okres świąt kierowcy w powiecie strzelecko-drezdeneckim jeździli odpowiedzialnie i bezpiecznie.

Minione święta na drogach powiatu strzelecko – drezdeneckiego trzeba uznać za bezpieczne. Od piątku 3 kwietnia do wtorku 7 kwietnia policjanci nie odnotowali żadnego wypadku ani kierowcy pod działaniem alkoholu. Z doświadczenia poprzednich lat wynika, że wielu kierowców, po obficie zakrapianych świętach, wsiada następnego dnia za kierownicę będąc jeszcze pod działaniem alkoholu. Spośród zatrzymywanych nietrzeźwych, wielu to tzw. „wczorajsi kierowcy". Są to osoby, które alkohol spożywały najczęściej dzień wcześniej i którym wydawało się, że mogą już spokojnie i bezpiecznie usiąść za kierownicę. Musimy jednak pamiętać, że nawet po upływie kilkunastu godzin reakcje człowieka, w takich przypadkach, są opóźnione i „wczorajsi kierowcy" stwarzają potencjalne zagrożenie dla siebie i pozostałych użytkowników dróg.

Policyjne działania związane z bezpieczeństwem na drodze w czasie świąt trwały aż do wtorku, kiedy od wczesnych godzin rannych na drogach dojazdowych do Strzelec policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Prewencji przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierowca". W ciągu kilkudziesięciu minut mundurowi sprawdzili trzeźwość blisko 300 osób - wszyscy byli trzeźwi.

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share