„Błękitni rycerze” na strzeleckim festynie

Motocykliści z międzynarodowego klubu motorowego „Blue Knights Poland" włączyli się do festynu pn. „Dobre bo nasze" zorganizowanego w sobotę 20 czerwca w Strzelcach Krajeńskich. Zrzeszający w swoich szeregach obecnych i emerytowanych policjantów,

ale również przedstawicieli innych służb mundurowych klub promuje bezpieczne zachowania na drodze.

Festyn pn. „Dobre bo nasze" odbył się na strzeleckich plantach niedaleko jeziora Górnego. Policjanci ze strzeleckiej komendy tradycyjnie już przygotowali stoisko ze sprzętem wykorzystywanym w służbie. Dodatkową atrakcją była wizyta na strzeleckich plantach motocyklistów z międzynarodowego klubu motorowego „Blue Knights Poland". Klub po raz kolejny wspiera strzeleckich policjantów promując w ten sposób bezpieczeństwo na drodze. W skład klubu wchodzą obecni i emerytowani policjanci, strażnicy graniczni, funkcjonariusze służby więziennej, sędziowie i prokuratorzy. Na terenie powiatu strzelecko-drezdeneckiego klub nosi nazwę Blue Knights Poland IX. Jednak w większość imprez na terenie naszego powiatu, włączają się również klubowicze z innych regionów województwa i kraju. W sobotę kolegów ze Strzelec Kraj. zasilili również motocykliści z Zielonej Góry /Blue Knights Poland III/ i Szczecina /Blue Knights Poland VI/. Motocykliści oprócz promocji bezpieczeństwa, swoją nienaganną postawą na drodze walczą ze stereotypem motocyklisty. Błękitni rycerze powtarzają, że jazda na motocyklu może być przyjemna również bez brawury i bez nadmiernie odkręconej manetki gazu. Osoby chętne do wstąpienia do klubu proszone są o kontakt z Prezydentem Blue Knights Poland IX (siedziba Strzelce Krajeńskie) Krzysztofem Jankowskim tel. 668-102-896 /północna część województwa: Gorzów Wlkp., Strzelce Kraj., Sulęcin, Międzyrzecz, Słubice, Kostrzyn, ale również Choszczno i Barlinek/ oraz z Prezydentem Blue Knights Poland III (siedziba Zielona Góra) Marcinem Szakoła tel. 661-199-417 /południowa część województwa: Zielona Góra, Świebodzin, Żary, Żagań, Nowa Sól, Wschowa/.

Równolegle na jeziorze Górnym strzeleccy policjanci dbali i bezpieczeństwo osób korzystających ze sprzętu pływającego wykorzystując do tego policyjną łódź motorową. Stark Pro 460 bo taką nosi nazwę, będzie obok „Harpuna" wykorzystywana przez strzeleckich policjantów do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym nad wodą. Pracy policjantów wyposażonych w nową łódź osobiście przyglądał się szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński i Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Strzelcach Kraj. mł. asp. Dariusz Haszczyc.

Dzień później policjanci wzięli udział w strzeleckim maratonie MTB

Policjanci i pracownicy cywilni strzeleckiej komendy wzięli udział II Maratonie MTB w Strzelcach Krajeńskich. Na starcie wyścigu rozgrywanego w niedzielę /21 czerwca/ stanęło kilkudziesięciu zawodników. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 30 i 50 km. Na najszybszego stróża prawa czekał puchar ufundowany przez Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich.


W niedzielę /21 czerwca/ odbyła się już druga odsłona Maratonu MTB w Strzelcach Krajeńskich o Puchar Burmistrza Strzelec Krajeńskich. Na starcie wyścigu stanęło kilkudziesięciu zawodników z całego województwa lubuskiego, ale nie tylko. W wyścigu rywalizowali m.in. policjanci o Puchar Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach 30 i 50 km. Strzelecką komendę reprezentowali: st. asp. Jacek Wawrowski, sierż. szt. Sylwester Gibki, st. sierż. Grzegorz Berkowski, st. sierż. Maciej Kruk, st. post. Piotr Kruk, Ryszard Galus i Marek Adamus.
Zawodnicy ruszyli na trasę punktualnie o godzinie 11:00 ze stadionu miejscowego Łucznika. Najlepszym przejechanie 30 km zajęło niespełna godzinę. Na trasie wyścigu nad bezpieczeństwem zawodników czuwali policjanci ze strzeleckiej drogówki. Wśród miejscowych stróżów prawa z większym dystansem zmierzyli się sierż. szt. Sylwester Gibki i Ryszard Galus. Obaj, po ponad dwóch godzinach ścigania, zmęczeni, ale zadowoleni wjechali na metę.

Wśród policjantów na dystansie 30 km zwyciężył Gwidon Pintal przed st. post. Piotrem Krukiem i st. asp. Jackiem Wawrowskim. Na dystansie o 20 km dłuższym zwyciężył sierż. Mariusz Kamiński przed st. sierż. Pawłem Woźniakiem i sierż. szt. Sylwestrem Gibkim. Zwycięzcom, na obu dystansach, puchary wręczył szef strzeleckich policjantów podinsp. Przemysław Muszyński.

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos
foto: kom. Marcin Maludy

Share