KPP Strzelce: Piesi pod ciągłym nadzorem [Video]

Policjanci ze strzeleckiej drogówki przeprowadzili działania związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Z uwagi na mgłę ograniczającą widoczność do kilkunastu metrów, właśnie ci uczestnicy ruchu drogowego znaleźli się pod szczególnym nadzorem.

W jesienną pogodę, kiedy jest ślisko i mglisto szczególnie narażeni na poważne obrażenia są piesi i rowerzyści. W środę strzeleccy policjanci wspomagani przez mundurowych z Gorzowa Wlkp. przeprowadzi kontrole. Szczególną uwagę zwracali na pieszych i rowerzystów oraz kierowców niestosujących się do przepisów związanych z bezpieczeństwem tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Działania nabrały szczególnego znaczenia z racji mgły, która ograniczała widoczność do zaledwie kilkunastu metrów. Tradycyjnie najczęściej popełnianymi wykroczeniami były:

- przechodzenie przez drogę w miejscu do tego nie wyznaczonym;
- przechodzenie na czerwonym świetle
- jazda rowerem bez oświetlenia

Niestety pomimo głośnej kampanii policyjnej i medialnej wciąż zdarzają się osoby, które nie korzystają z odblasków. Wśród nich był 38-letni mieszkaniec gminy Strzelce Krajeńskie, który idąc w ciemności przy gęstej mgle był właściwie niewidoczny. Policjanci w ostatniej chwili zauważyli mężczyznę idącego drogą powiatową z Żabicka w kierunku Bobrówka. 38-latek tłumaczył,że zapomniał o odblasku. Teraz będzie musiał zapłacić mandat i zastanowi się dwa razy zanim zdecyduje się na kolejny taki nieodpowiedzialny spacer.

Brakiem rozsądku wykazał się kierowca osobówki, który przed godziną 20:00 pędził w terenie zabudowanym ponad 105 km/h. Policjanci zatrzymali 30-letniemu kierowcy prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Grozi mu grzywna do pięciu tys. złotych. Zachowanie nieodpowiedzialnego kierowcy i pieszego zarejestrowała kamera w policyjnym radiowozie.
Wszyscy piesi, rowerzyści i kierowcy muszą liczyć się z podobnymi kontrolami w ciągu najbliższych dni.

Video:


foto, video i źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share