Gmina Zwierzyn w trudnej sytuacji finansowej? Będą cięcia!

Na stronie Urzędu Gminy Zwierzyn ukazała się informacja Wójta Gminy o sytuacji finansowej gminy, która nie jest najlepsza. Wójt by ratować sytuację zdecydował się na wprowadzenie drastycznych cięć.

Do końca marca 2016 roku w Urzędzie Gminy pracę stracą dwie osoby, a na terenie Gminy wstrzymane zostają wszystkie prace inwestycyjne. Zawieszony został fundusz sołecki na rok 2016 i zarządzono reorganizację oświaty na rok szkolny 2016/2017. To nie wszystko -  Wójt w związku z zaistniałą sytuacją wycofuje się ze składania wniosku w ramach Osi Priorytetowej 8 "Nowoczesna edukacja".

Czym spowodowane są cięcia?

W informacji Wójt tłumaczy, że powodem jest brak zgody radnych na zaciągnięcie kredytu długoterminowego w kwocie 880 tys złotych, który miał być przeznaczony na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań inwestycyjnych. Kredyt miał zagwarantować płynność finansową Gminy. 

Pełna treść informacji na stronie www.zwierzyn.pl

źródło: zwierzyn.pl
foto: maps.google.pl

-- POLECAMY --

Strzelce w ruinie? PiS stworzyło listę miast zdegradowanych

Strzelce Krajeńskie, Dobiegniew, Drezdenko, Zwierzyn - te wszystkie Gminy znalazły się na liście "gmin zdegradowanych ekonomicznie", przygotowanej przez Prawo i Sprawiedliwość w 2012 roku - informuje portal GAZETA.PL

Share