KPP Strzelce: O włos od tragedii w Sławnie [VIDEO]

18-latek, tak szarżował w terenie zabudowanym, że kierowane przez niego auto wypadło z drogi i zatrzymało się dopiero na chodniku, tuż przed pieszym. Całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w niedzielę  w Sławnie gm. Strzelce Kraj. Policjanci ze strzeleckiej drogówki patrolujący, drogę w tej miejscowości zauważyli osobówkę nadjeżdżającą z przeciwnego kierunku. Mundurowi od razu zdali sobie sprawę, że kierowca wyjeżdża z zakrętu ze zbyt dużą prędkością, co w połączeniu ze śliską nawierzchnią spowodowało, że kierowane przez niego osobowe bmw wpadło w poślizg i wypadło z drogi. Samochód zatrzymał się dopiero na chodniku, tuż przez idącym tamtędy mężczyzną, który uniknął potrącenia i przygniecenia do muru odskakując przed rozpędzonym samochodem. Całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie.

Kierowcą bmw był osiemnastolatek, który nie posiada uprawnień do kierowania. Tłumaczył policjantom, że testował osiągi naprawianego wcześniej samochodu, a śliska i brukowa nawierzchnia świetnie miała się do tego nadawać. Teraz będzie musiał tłumaczyć się z tego w sądzie, bo policjanci tam skierowali jego sprawę, natomiast auto trafiło na policyjny parking. Kierowcy grozi grzywna do pięciu tys. złotych i zakaz prowadzenia pojazdów.

Video:

 

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

 

Share