KPP Strzelce: Kierowca autobusu miał pół promila i jechał po dzieci

Pół promila alkoholu w organizmie miał 33-letni kierowca autobusu zatrzymany do kontroli przez policjantów ze strzeleckiej drogówki. Mężczyzna wpadł w Drezdenku na działaniach „trzeźwy kierowca". Okazało się również, że jechał po 30 dzieci, które miał zawieźć do szkoły podstawowej.

33-letni kierowca autobusu zatrzymany do kontroli w czwartek /12 listopada/ na ul. Niepodległości w Drezdenku. Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w ramach policyjnych działań „trzeźwy kierowca". Alkomat wskazał pół promila alkoholu w jego organizmie. Policjanci zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy. Dzięki ich czujności kierowca nie zdążył dojechać i zabrać „na pokład" 30 dzieci, które miał zawieźć do szkoły podstawowej - informuje KPP w Strzelcach Krajeńskich. 

Sprawa 33-latka trafi teraz do sądu. Grozi mu grzywna i zakaz prowadzenia pojazdów.

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

37-letni mieszkaniec Strzelec Kraj. oskarżony o spowodowanie śmiertelnego wypadku

Do tragicznego wypadku doszło wczoraj około 9.10 na drodze powiatowej 2216Z między Boguszynami a Bukwicą w gminie Pełczyce. Kierujący audi 37-letni mieszkaniec Strzelec Krajeńskich z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze.

 

Share