Finał "Bezpiecznej Zerówki" wygrały dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Strzelcach

We wtorek 17 listopada poznaliśmy zwycięzców eliminacji do IX Wojewódzkiego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie pn. „Bezpieczna Zerówka". Po zaciętych zmaganiach najlepsze okazały się dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Strzelcach Kraj.

Już po raz dziewiąty policjanci ze Strzelec, Drezdenka i Dobiegniewa przeprowadzili program pn. „Bezpieczna Zerówka". Celem akcji jest uświadamianie najmłodszym zagrożeń i wpajanie bezpiecznych zachowań w czasie zabawy, czy bezpiecznego korzystania z drogi. W czasie policyjnych wizyt w przedszkolach na terenie całego powiatu, dzieci usłyszały m.in. jak bezpiecznie przejść przez jezdnię, jak zachować się w przypadku ataku bezpańskiego psa, czy też w kontaktach z nieznajomymi. Wszystko to w połączeniu z pracą pedagogów sprawia, że dzieci w wieku pięciu czy sześciu lat są świadome zagrożeń i bez problemu wskazują jak bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach.

W miniony wtorek strzeleccy policjanci gościli dzieci i ich opiekunów z 12 przedszkoli z całego powiatu. Dzieci w czasie ponad godzinnych zmagań odpowiadały m.in. na pytania przygotowane przez policjantów. Natomiast druga część rywalizacji wymagała od przedszkolaków oprócz wiedzy, także zdolności manualnych i spostrzegawczości. W zmaganiach najlepsze okazały się przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Strzelcach Krajeńskich, które nieznacznie wyprzedziły dzieci z Drawin i Górek Noteckich.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i odblaski, które na pewno poprawią ich widoczność na drodze. Dyplomy i nagrody uczestnicy odebrali z rąk Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Strzelcach Krajeńskich podinsp. Mirosława Olejnika, przedstawicieli samorządów, Komendanta PSP w Strzelcach Kraj. mł. bryg. Andrzeja Cacek. Zwycięzcy będą reprezentować powiat strzelecko-drezdenecki w finale turnieju, który odbędzie się 10 grudnia w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wlkp.

foto i źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share

REKLAMA

REKLAMA