Ławeczka Jerzego Bywalca z błędami...

Jerzy Bywalec był kapelmistrzem orkiestry dętej przy Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa, twórcą późniejszego Big Bandu. W miniony piątek 23 czerwca nadano skwerowi przy Państwowej Szkole Muzycznej imię - Jerzego Bywalca.

Odsłonięto również pamiątkową ławeczkę. Po jej odsłonięciu napisał do nas czytelnik, który zauważył na ławce sporo błędów. 

"Inicjatywa fajna, tym bardziej, że Ś.P. Jerzy Bywalec był moim kolegą z pracy. Natomiast odnośnie meritum sprawy to jest rzeczą przykrą, że niestety popełniono w tych napisach błędy. Pierwszy lapsus to przymiotnik "oryginalny" w funkcji przydawki. Jest bowiem błędnie napisane "orginalny"

Faktycznie na ławce mamy napis "orginalny" a przecież jedyna dopuszczalna pisownia to oryginalny. Orginalny to po prostu błąd ortograficzny.

"Ś.P. Jerzy Bywalec był bowiem nauczycielem w Zespole Szkół Mechanizacji Rolnictwa a nie jak w jednym miejscu błędnie podano: "Zespole Szkół Mechanicznych". Kolejny błąd to brak przecinka w napisie "Jesteś w muzyce, a więc jesteś z nami". W jednym miejscu jest poprawnie ale w drugim już nie."

 źródło: nadesłane na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Share

Komentarze   

+1 #1 obiektywny 2017-06-26 11:02
Co za wstyd. :cry: :-| :sad:
Cytować

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA