KPP Strzelce: Kobiety zgubiły się lesie - z pomocą przyszli dzielnicowi!

Skuteczna koordynacja działań, współpraca z leśnikami i doskonała znajomość terenu, to pozwoliło na szybkie odlezienie trzech osób. Trzy kobiety, które w czasie ulewnego deszczu zgubiły się w lesie, cało i bezpiecznie wróciły do domów. 

Dzięki interwencji dzielnicowych z Drezdenka oraz współpracy z leśnikami i odpowiedniemu koordynowaniu działań przez dyżurnego strzeleckiej komendy, udało się odnaleźć trzy kobiety, które zgubiły się w lesie.

Cała sytuacja miła miejsce w poniedziałek (10 lipca) około południa. To wtedy Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Strzelcach Krajeńskich otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o trzech kobietach, które zgubiły się w lesie. Ze zgłoszenia wynikało, że panie wyszły na spacer i straciły orientacje w terenie i nie potrafiły same wrócić do samochodu. Najgroźniejszym w tej sytuacji był fakt, że jedna z kobiet, która nie długo spodziewa się dziecka odłączyła się od pozostałej dwójki i nie było z nią żadnego kontaktu. Kobiety były bardzo wystraszone i przemoknięte do suchej nitki, bo w tym czasie nad całym regionem przechodziła intensywna ulewa. Dyżurny powiadomił o zgłoszeniu dzielnicowych z Drezdenka. Ci posiadali niewiele szczegółów miejsca, w którym mogą znajdować się zaginione panie. Z pomocą policjantom przyszli również leśnicy z Nadleśnictwa Karwin. Dzięki takiej współpracy na efekty nie trzeba było długo czekać. Po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia wszystkie kobiety udało się odleźć. Zapłakane i przemoknięte znalazły schronienie przed deszczem w radiowozie. Żadna z pań nie potrzebowała pomocy medycznej.

Tym razem, dzięki interwencji policjantów wspomaganych leśnikami, wszystko skończyło się szczęśliwie. Jednak pamiętajmy, aby wychodząc do lasu zachować rozsądek, szczególnie teraz kiedy wiele osób wybiera się do lasu na grzyby. Apel ten dotyczy również najbliższych, którzy mają obowiązek sprawowania właściwej opieki nad osobami w podeszłym wieku. Starajmy się robić wszystko, by osoby takie nie wchodziły do lasu bez odpowiedniego nadzoru. Pamiętajmy by w każdym przypadku miały przy sobie telefon komórkowy z naładowana baterią, a także kartkę z numerami telefonu do opiekunów. W każdym przypadku zaginięcie osoby należy zgłaszać Policji bez zbędnej zwłoki. Tylko sprawnie podjęte działania dają szansę na szybkie odnalezienia zaginionego.

źródło: KPP Strzelce Kraj, T.Bartos

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA