Na ulicach Strzelec coraz więcej kamer. Poprawią bezpieczeństwo?

Od kilku dni strzeleckie planty i rondo obserwacją nowo zamontowane kamer CCTV. Dzięki nim w mieście ma być bezpieczniej.

Wysokiej jakości kamery rejestrują ruch na rondzie i tereny zielone wzdłuż murów obronnych. Miasto planuje instalację kolejnych urządzeń, które miałyby zabezpieczać remontowany parking przy Banku Spółdzielczym oraz przyległy do niego park. Obraz z kamer jest archiwizowany na okres około 2 tygodni, a następnie nadpisywany. Obraz z kamer analizowany jest, jeśli dojdzie do aktu wandalizmu lub innego zdarzenia, które potwierdzi kamera. W innych przypadkach obraz z kamer nie jest na bieżąco oglądany. 

Monitoring miejski ma poprawić bezpieczeństwo w mieście. Kamery nie są tylko narzędziem służącym w rozstrzyganiu spraw związanych z wykroczeniami, przestępstwami karnymi, ale również mogą być pomocne w zabezpieczaniu imprez sportowych i kulturalnych. Przypomnijmy, że kamery w centrum działają prawie dwa lata i pozwoliły na zidentyfikowanie i ukaranie kilku wandali.

źródło: UM Strzelce Kraj

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA