KP PSP Strzelce: Strażak uratował 23-letniego motocyklistę!

Motocyklista wypadł z drogi w okolicach Gościmia. Na jego szczęście z meczu wracał strażak Państwowej Straży Pożarnej ze Strzelec Krajeńskich, który udzielił poszkodowanemu pomocy.

Do zdarzenia doszło 21 lipca około godz. 20.00 pomiędzy miejscowościami Bagniewo – Gościm. Kierujący motocyklem prawdopodobnie stracił panowanie nad pojazdem i z dużą prędkością zjechał na pobocze. Na ten wypadek najechał sekc. Paweł Posmyk strażak z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej ze Strzelec Krajeńskich, który wracał w tym czasie z meczu piłki nożnej z Trzebicza. Zorientował się że doszło przed nim do wypadku zatrzymał swój samochód i pobiegł na pobocze gdzie znalazł w zaroślach nieprzytomnego mężczyznę. Po sprawdzeniu czynności życiowych rozpoczął reanimacje mężczyzny, która przyniosła efekt i poszkodowany zaczął samodzielnie oddychać. Następnie zadzwonił na telefon alarmowy pogotowia ratunkowego i opiekował się poszkodowanym do czasu przybycia Państwowego Ratownictwa Medycznego. Po przekazaniu dwudziestoparoletniego mężczyzny ekipie PRM-u został on przetransportowany do szpitala w Drezdenku.

źródło: strazstrzelce.pl

 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA