Będzie praca! Firma Prometal wybuduje w Strzelcach dwie nowe hale produkcyjne!

Firma Prometal chce wybudować dwie dodatkowe hale - łącznie to ponad 2 tys. metrów kw! Dla Strzelec oznacza to nowe miejsca pracy.

Przed weekendem Burmistrz Strzelec Mateusz Feder spotkał się z przedstawiciela firmy Prometal produkującej m. in. łóżka kliniczne. By pomóc firmie, miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu działek, gdzie w przyszłym roku powstaną dwie dodatkowe hale. Prometal w ciągu trzech lat podwoił zatrudnienie. Dziś pracuje już tam ok. 100 osób, to właśnie dlatego miasto wiąże z tą firmą spore nadzieje.  

Miasto robi wszystko, żeby takim firmom pomóc. Obniżono podatki, miasto pomaga w rekrutacji i biurokracji, regularnie spotyka się z kierownictwem. Dzięki tym zabiegom i dobrej koniunkturze na rynku pracy mamy najniższe bezrobocie od lat. Dodajmy, że to już kolejna firma, która bez rozgłosu rozrasta się. 

źródło: fb.com 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA