Mieszkanie Plus w Strzelcach Krajeńskich? Trwają rozmowy...

Województwo lubuskie ruszyło z programem mieszkanie plus. Gmina Strzelce Krajeńskie jest na etapie rozmów, jest więc szansa na nowe tanie mieszkania. 

Narodowy Program Mieszkanie Plus opierać się będzie na trzech podstawowych filarach:

  • Narodowym Funduszu Mieszkaniowym, który będzie odpowiedzialny za rozporządzanie gruntami przekazanymi od Skarbu Państwa;
  • wsparciu budownictwa społecznego oraz spółdzielczego;
  • indywidualnych Kontach Mieszkaniowych, na których będzie można odkładać pieniądze na zakup lub remont mieszkania. Regularne odkładanie będzie premiowane przez rząd.

Według rządu realizacja takich tanich inwestycji jest jak najbardziej możliwa. Cena dotychczas budowanych nieruchomości zależy od wielu czynników, jednak szczególnie sporym obciążeniem przy realizacji jest zakup gruntu. To właśnie ten koszt bardzo mocno wpływa na cenę za 1 m2. W rządowym programie będzie inaczej. Nieruchomości będą budowane tylko na gruntach państwowych, przekazanych na preferencyjnych warunkach.

W Lubuskiem umowy podpisały już takie miasta jak Zielona Góra, Międzyrzecz i Witnica. Zaawansowane prace trwają w Gorzowie, a szanse na przystąpienie do programu mają również Strzelce Krajeńskie i Wschowa. 

 źródło: lubuskie.uw.gov.pl

 

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA