Zabili i zjedli ofiarę. Szokująca zbrodnia sprzed 15 lat...

Policjanci zatrzymali czterech mężczyzn, którzy prawdopodobnie 15 lat temu zabili człowieka, a następnie upiekli go i zjedli. Podejrzani trafili do aresztu.

Do zbrodni doszło 15 lat temu, a dramat rozegrał się na pograniczu województw lubuskiego (powiat strzelecko-drezdenecki) / zachodniopomorskiego (powiat choszczeński). Ustalenia śledztwa wskazują, iż w zdarzeniu brało udział 5 mężczyzn, przy czym jeden z uczestników zdarzenia zmarł.  Mężczyźni porwali człowieka a później przez okres tygodnia ze szczególnym okrucieństwem i w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie więzili go i torturowali. Po jego zabiciu najprawdopodobniej upiekli jego ciało i zjedli po kawałku - ta część zbrodni jest szczególnie szokująca.  

Sprawa jest rozwojowa i wciąż jest wiele nie jasności. Śledztwo powierzono do prowadzenia Wydziałowi Dochodzeniowo-Śledczemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, czynności wykrywacze realizował Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Za zarzucaną zbrodnię podejrzanym grozi m.in. na podstawie art. 148 § 2 pkt 1 i 3 kk kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 źródło: szczecin.po.gov.pl

Share

REKLAMA

REKLAMA