W Starym Kurowie nieodpowiedzialny pieszy prawie wpadł pod pociąg! | VIDEO |

Nieodpowiedzialnym zachowaniem na przejeździe kolejowym wykazał się 20-letni mieszkaniec Starego Kurowa, który pomimo opuszczonych rogatek postanowił przejść przez tory.

Jego postawa mogła zakończyć się tragicznie. Wszystko zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie strzeleckiej drogówki.

Wypadki na przejazdach kolejowych powodują najczęściej bardzo poważne obrażenia, które wielokrotnie okazują się śmiertelne. Najlepszym sposobem unikania w tych miejscach niebezpiecznych sytuacji jest zachowanie uwagi i przestrzeganie przepisów. O tych zasadach zapomniał 20-letni mieszkaniec Starego Kurowa, który za nic miał opuszczone rogatki na przejeździe kolejowym. Młody człowiek tak się spieszył, że nie poczekał do momentu kiedy przejedzie pociąg i dostanie sygnał do bezpiecznego przejścia na druga stronę torów. Sytuacja miała miejsce we wtorek (21 listopada) około godziny 10:45 w Starym Kurowie.

Jak się jednak okazało takie zachowanie nie wyszło 20-latkowi na dobre. Całą sytuację zarejestrowała kamera w nieoznakowanym radiowozie strzeleckiej drogówki. Młody człowiek tłumaczył policjantom, że spieszył się na pociąg i uważał, że bezpiecznie mógł przejść przez tory. Takie tłumaczenie nie przekonało mundurowych, którzy nałożyli na 20-latka mandat w kwocie 100 złotych.

źródło: KPP Strzelce Kraj

Share

Dodaj komentarz

Redakcja portalu estrzelce.pl nie odpowiada za treści zamieszczanych przez czytelników komentarzy, zastrzegając sobie jednocześnie prawo do ich moderowania oraz kasowania w przypadkach ewidentnego naruszania prawa. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach.


Kod antyspamowy
Odśwież

REKLAMA

REKLAMA